Jak schudnąć bez duzych kosztów.

14 odpowiedzi
Witam, mam o 47 kg za dużo :( chce schudnąć...brak mi motywacji. Chodziłam do dietetyka udało mi się trochę schudnąć ale konczyly się pieniądze, przestałam chodzić. Straciłam pewność siebie. Nie wiem co mam robić. Pomocy
Zapraszam do siebie na wizytę, EMC - ul. Łowiecka. Spróbujemy Panią zmotywować do pracy nad sobą.
Pozdrawiam serdecznie

Trudno mi Pani pomóc nie znając historii i prawdziwych przyczyn problemu. Zapewne przedstawienie Pani wyłącznie wskazówek dotyczących zdrowego żywienia nie przyniesie wystarczających efektów, skoro podejmowała Pani takie próby. Mogę zachęcić jednak do podjęcia stalej współpracy z dietetykiem, a także do poszukiwania bezpłatnych programów dla pacjentów zapobiegania i leczenia otyłości. Sama w takim programie mam przyjemność uczestniczyć, jeśli jest Pani z Wrocławia można skorzystać z programu profilaktyki i leczenia cukrzycy i zaburzeń metabolicznych. Pozdrawiam Marzena Grząbkowiak
Witam
Proponuję konsultację u psychodietetyka z dużym doświadczeniem. Zazwyczaj problem jest w emocjach i z nimi trzeba sobie poradzić.
Pozdrawiam serdecznie,
Regularne posiłki co 3h. Wyeliminowanie słodyczy, słonych przekąsek, słodkich napojów, produktów przetworzonych (gotowych). Pełnoziarniste produkty zbożowe. Chude mięsa, nabiał, ryby, duuużo warzyw 1/2 każdej porcji. Woda dobrej jakości, herbaty bez cukru białe, zielone, ziołowe 1,5-2 litry dziennie. 3-4 razy w tygodniu spacery marszem lub inna aktywność fizyczna. Powodzenia!
Witam, proszę zapisać się telefonicznie na wizytę, sposób pracy i częstość spotkań dopasujemy do Pani możliwości finansowych. Nauczymy się własciwie odżywiać , gubiąc kilogramy bez efektu jojo.

Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
DIETETYK
Witam serdecznie,

motywację każdy buduje w sobie samemu, musi Pani przemyśleć sobie co się zmieni na lepsze gdy nie będzie już tych nadprogramowych kilogramów. Regularne utrwalanie w sobie tych zalet będzie w Pani budować energię do działania.

Co do jadłospisu i diety, może warto zastanowić się nad wróceniem do założeń wcześniejszej rozpiski?
A jeśli nie to musi Pani zdecydowanie zapanować nad ilość posiłków i odpowiednimi przerwami pomiędzy nimi. Niech to będzie przerwa od 3 - 4 godzin między posiłkami. Dodatkowo posiłek przed snem powinien występować około 2 -3 godziny.
Z diety musi Paniz decydowanie wykluczyć produkty, które dostraczają, tzw. "puste kalorie" czyli, fast foody, słodycze, drożdżówki, słodkie napoje, paluszki, krakersy itp, warto wyeliminować również wyroby mięsne z małą zawartością mięsa.?
Musi się Pani skupić na wykorzystaniu produktów, które mają wysoką wartość odżywczą, a więc, warzywa w każdej postaci, owoce najlepiej w formie całej a nie w postaci soków, mięsa, ryby, produkty zbożowe: kasze, płatki owsiane czy makarony. Oczywiście warto też zadbać o odpowiednią ilość wody.

Całej recepty na sukces w krótkiej wypowiedzi nie da się przekazać, ale myślę, że stopniowe wprowadzanie wyżej wymienionych wskazówek, przyniesie oczekiwany efekt.
Sukces przychodzi z czasem, przez ciężką pracę i zaangażowanie.

Pozdrawiam serdecznie,
Milena Olaszewska
Niestety najwazniejsza w tym wszystkim jest motywacja, bez niej bardzo trudni iść do przodu. Dobrzeby było porozmawiać o tym z kimś bliskim lub z psychologiem.
Witam,.. Przy tak dużej nadwadze konieczna jest współpraca z DOBRYM dietetykiem i psychologiem. Nie mogę rządzić Pani pieniędzmi, sama powinna Pani zdecydować, czy priorytetem tak naprawdę jest skupienie się na zdrowszej żywności, czy na śmieciowej. Jedno jest pewne i to i to kosztuje. Wiem, że osoby, które przychodzą do mnie, zaczynają wręcz oszczędzać na jedzeniu, ponieważ kupują to co naprawdę jest potrzebne. Niestety nie jestem w stanie Pani pomóc na odległość. Poza tym proponuję od ustalenia planu tygodnia, co Pani zje, co dokładnie trzeba kupić, ustaliłabym konkretne dni, w których zaczyna Pani wychodzić systematycznie na spacery. Nie można usprawiedliwiać się brakiem motywacji/ lenistwem. Życie jest tak krótkie, że warto je przeżyć w zdrowiu, zadowoleniu i realizowaniu marzeń od najmniejszych do największych.
Witam,
Jeśli ma Pani jadłospisy i zalecenia, które przygotował dietetyk w trakcie kuracji proszę cały czas z nich korzystać.
Pozdrawiam,
Karolina
Witam serdecznie. Przede wszystkim należy starać się przestrzegać zasad zdrowego odżywiania, zwłaszcza regularnie spożywać posiłki oraz wypijać około 2l niskosodowej wody mineralnej dziennie. Myślę, że dietetyk u którego Pani była przekazał podstawowe zasady jakich powinna się Pani trzymać. Także ma Pani wybór, bazować na tym co Pani otrzymała bądź jeżeli brakuje Pani motywacji to zapraszam do mojego gabinetu gdzie będę w stanie nie tylko przygotowywać Pani ciekawe i urozmaicone jadłospisy, ale także będę wspierać w postanowieniu.
Witam, proszę się zastanowić i znaleźć w sobie jakieś cechy które dodadzą Pani pewności. Jeżeli potrzebuje Pani osoby, która będzie motywowała do działania (a brakuje funduszy na specjalistę) warto poprosić najbliższe osoby o wsparcie. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
proszę poszukać dietetyka, który ma ofertę dopasowaną do Pani budżetu, ważne są kontrole choćby raz w miesiącu i wejście na wagę to mobilizuje. Samemu trudno sobie poradzić.Może Pani również skorzystać z porad przez skype, a ważyć się w domu. Taka wersja powinna być tańsza.
pozdrawiam
Witam,
To że widzi Pani problem i chce schudnąć to już jest motywacja. Warto nad nią popracować w gabinecie dietetyka lub psychodietetyka. Konsultacje pozwolą uświadomić sobie pewne kwestie. Jeżeli ma Pani ograniczone środki, to zamiast konkretnych diet proponuję wykorzystać te kilka wizyt na pracę nad zmianą nawyków żywieniowych, zastanowienie się co można poprawić, zmienić, nad czym należy popracować. Wskazówki i informacje, które uda się Pani uzyskać na tych wizytach będą Pani służyć nie tylko na czas redukcji masy ciała, ale też na całe życie.
Pozdrawiam, Monika Nowicka
Witam,
Zapraszam na konsultację - spróbujemy tak zaplanować cały proces (ilość, częstotliwość wizyt, rodzaj jadłospisu itp.), tak aby było to dla Pani osiągalne.