Jak rozpoznać realne zagrożenie i zdecydować czy sytuacja wymaga konsultacji? Mam autyzm, ADHD i n

3 odpowiedzi
Jak rozpoznać realne zagrożenie i zdecydować czy sytuacja wymaga konsultacji?
Mam autyzm, ADHD i nerwice lękową (poprawiony stan ale...), sytuacja z dzisiaj gdy wsiadałam do auta partnera i ten myśląc że wsiadłam ruszył bardzo mnie wystraszyła tym bardziej, że opona tylnie dotknęła "pięty" mojego lewego buta (odskoczyłam na szczęście i podniosłam głos by się zatrzymał), jadąc później zastanawiałam się czy nic się nie stało ale stopa wygląda okej i nie boli, jednak całe to zdarzenie, i fakt, że chowałam przy rodzinie partnera, że się martwię wywołało u mnie cichą panikę. Do teraz walczę z myślami, co robić, czy jechać jutro do lekarza na kontrole, jak zasnę, jak się uspokoić... nawet nie mogę płakać z przeciążenia tak jakbym dała sobie upust bo goście... jak rozpoznać realne zagrożenie i zdecydować czy sytuacja wymaga konsultacji?
Dzień dobry,
chciałabym doprecyzować czy chodzi Pani o konsultację lekarską w sprawie stopy czy raczej konsultację psychologiczną w związku z przeżywanymi trudnościami?
Jeśli chodzi o wskazania do konsultacji psychologicznych, jednym ze kryteriów może być subiektywne odczucie cierpienia pacjenta związane ze stanem psychicznym. Gonitwa myśli, trudności w zasypianiu, poczucie przeciążenia oraz wysoki poziom lęku o których Pani wspomina, jak najbardziej mogą powodować cierpienie i pogorszenie funkcjonowania społecznego. Oczywiście co do stanu stopy się nie wypowiem, ale nawiązanie kontaktu z psychologiem czy psychoterapeutą mogłoby Pani pomóc zmniejszyć poziom lęku oraz wypracować nowe sposoby na radzenie sobie z przykrymi emocjami. Życzę Pani dużo zdrowia!

Rozumiem, że przeżywasz obecnie trudne chwile i zastanawiasz się, jak ocenić, czy sytuacja wymaga konsultacji medycznej. W przypadku wypadków, szczególnie gdy istnieje ryzyko dla zdrowia, zawsze zaleca się skonsultowanie się z profesjonalistą, takim jak lekarz.

Jeśli nie doświadczyłaś żadnych bóli, zaczerwienień czy obrzęków na stopie, to jest pozytywne. Jednakże, nie zawsze objawy są od razu zauważalne, a potencjalne urazy mogą się pojawić później. Ponieważ masz historię nerwicy lękowej, zrozumiałe jest, że ta sytuacja może wywołać dodatkowy stres i zaniepokojenie.
Nie wspomniała Pani czy i jakie zażywa Pani leki. W przypadku zdiagnozowanych u Pani zaburzeń to bardzo ważne, aby te leki były włączone. Proszę skonsultować się z psychiatrą. Połączenie ADHD i nerwicy lękowej jest tutaj zagadkową diagnozą. Lęki każdym z tych przypadków mają inne podłoże i inne konsekwencje (w przypadku ADHD są bardziej jak stymulanty). To wymaga konsultacji z psychiatrą, który specjalizuje się w ADHD u dorosłych., to bardzo ważne! W drugiej kolejności pomoże konsultacja z psychologiem, który także jest w tej materii specjalistą. Psychoterapia nie jest tutaj w obecnej sytuacji wskazana. Autystyczne ADHD lepiej poddaje się działaniom psychoedukacyjnym. Trzymam kciuki i powodzenia!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 210 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.