Jak reagować gdy mąż przyjeżdża z pracy samochodem pijany , co robić ?

2 odpowiedzi
Jak reagować gdy mąż przyjeżdża z pracy samochodem pijany , co robić ?
Koniecznie zebrać grupę interwencyjną i przeprowadzić interwencję domową motywującą go do podjęcia terapii! Jak przeprowadzić taką interwencję dowie się Pani z mojego artykułu z mojego profilu na znanym lekarzu. Zapraszam też na konsultację, na której krok po kroku przygotuję Panią jak skutecznie zmienić sytuację domową. Nie ma co czekać aż mąż spowoduje wypadek drogowy, wtedy może być już za późno na zmianę. Zapraszam.

Jeśli twój mąż przyjeżdża z pracy samochodem i wydaje się być pijany, to zrozumiałe jest, że możesz być zaniepokojona i martwić się o jego bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych na drodze. Oto kilka kroków, które można podjąć w takiej sytuacji:

Bezpieczeństwo: Jeśli mąż wydaje się być pijany, priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa dla niego i innych na drodze. Jeśli to możliwe, spróbuj zapobiec mu prowadzeniu samochodu w stanie nietrzeźwości, np. ukierunkowując go na alternatywne środki transportu lub prosząc go, aby zaczekał, aż wytrzeźwieje.

Spokojna rozmowa: Kiedy sytuacja jest bardziej opanowana, możesz spróbować porozmawiać ze swoim mężem o jego zachowaniu. Zachowuj spokój i wyraź swoje obawy w sposób konstruktywny. Wyjaśnij, że jesteś zaniepokojona jego bezpieczeństwem i zdrowiem.

Zrozumienie: Spróbuj zrozumieć, co może prowadzić do tego zachowania. Bycie otwartym na rozmowę może pomóc zidentyfikować przyczyny i skłonić do refleksji nad tym, dlaczego sięgł po alkohol.

Wsparcie: Jeśli sytuacja związana z piciem staje się nawykowa lub trwała, warto wspólnie zastanowić się nad wsparciem, jakie mąż może potrzebować. To może obejmować rozmowy z terapeutą, specjalistą ds. uzależnień lub grupami wsparcia.

Znalezienie rozwiązania: Wspólnie poszukajcie sposobów na uniknięcie podobnych sytuacji w przyszłości. To może obejmować planowanie transportu, zmiany w nawykach związanych z piciem lub wspólną decyzję o ograniczeniu spożycia alkoholu.

Wsparcie rodziny i przyjaciół: Jeśli sytuacja staje się trudna do rozwiązania we dwoje, warto zaangażować bliskich w rozmowę i poszukiwanie sposobów na poprawę sytuacji.

Pamiętaj o swoim zdrowiu: W sytuacji, gdy martwisz się o bezpieczeństwo swojego męża, pamiętaj, że także twoje emocje są ważne. Jeśli sytuacja staje się powtarzająca się i niepoprawia się, warto również szukać wsparcia dla siebie, np. poprzez terapię indywidualną lub grupy wsparcia.

Jeśli zachowanie twojego męża związane z alkoholem staje się regularne lub wyjątkowo niebezpieczne, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalisty, takiego jak terapeuta specjalizujący się w uzależnieniach lub doradca ds. zdrowia psychicznego.
Pozdrawiam,
Zacisze Zmiany