Jak przyspieszyć metabolizm przy niedoczynność? Proszę o poradę

2 odpowiedzi
Jak przyspieszyć metabolizm przy niedoczynność? Proszę o poradę
- regularna aktywność fizyczna
- systematyczne nawadnianie wodą mineralną
- brak rygorystycznych diet
- umiarkowany deficyt kaloryczny
- sen od godz. 21.00 - 22.00 przez minimum 7 - 8 godzin
- umiejętność rozładowywania wewnętrznego stresu
- pozytywne myślenie jak również nie przebywanie z osobami toksycznymi
- trzy - cztery posiłki w ciągu dnia, w zależności od zapotrzebowania
- uzupełnienie niedoborów, przede wszystkim witaminy z gr. D, B, selen, cynk
- wyregulowanie wypróżniania
- wsparcie odporności probiotykoterapią

dzień dobry.
Pytanie czy niedoczynność została zdiagnozowana przez lekarza i w jakim stopniu zaawansowania jest. Jest to ważne ponieważ całkiem możliwe iż trzeba będzie wprowadzić leczenie hormonalne.
Co do metabolizmu:
-umiarkowane ćwiczenia fizyczne metodą oporową, wzrost masy mięśniowej kosztem tłuszczowej
-dobrze zbilansowany jadłospis zawierający pierwiastki cynk, selen
- witaminy z grupy B metylowane
- suplementacja wit D min 4000 jm
- regularny sen min 7 godzin
-poprawa stanu jelit, produkty zawierające probiotyki
-koniecznie sprawdzić, czy w organizmie nie ma stanów zapalnych, infekcji bakteryjnych czy pasożytów.