Jak prawidłowo dbać o wzrok ?Czy powinno stosować się kropelki nawilżające ?

2 odpowiedzi
Jak prawidłowo dbać o wzrok ?Czy powinno stosować się kropelki nawilżające ?
Dzień dobry, stosowanie kropli nawilżających profilaktycznie jeżeli nie występują żadne objawy choroby oka nie jest potrzebne, a jednocześnie może doprowadzić do zaburzenia składu prawidłowego filmu łzowego. Zupełnie inaczej jest jeżeli występują objawy zespołu suchego oka (pieczenie, uczucie ciała obcego. zmęczenia oczu) lub lekarza okulista stwierdzi suchość oczu w czasie wizyty kontrolnej - wtedy zastosowanie kropli nawilżająych (koniecznie bez konserwantów) poprawia stan powierzchni oka i przyspiesza regenracje nabłonka rogówki i spojówki.
W życiu codziennym warto dbać o odpowiedni czas snu, prawidłowe oświetlenie miejsca pracy, prawidłowy poziom nawilżenia otoczenia, a także chronić oczy przed promieniowaniem UV. Dodatkowo dieta bogata w owoce ciemne - jagoda, borówka, warzywa typu brokuły, marchew wspomaga siatkówkę oka, natomiast spożywanie tłuszczów omega -3 wspomaga proces regeneracji powierzchni oka.

Warto stosować krople przy długotrwałym patrzeniu na monitor komputera czy przebywaniu w klimatyzowanych pomieszczeniach