Jak pozbierać się po rozstaniu i poradzić sobie z tęsknotą za byłą dziewczyną?

1 odpowiedzi
Witam, byłem w 5-letnim związku, dziewczyna odeszła ode mnie pól roku temu i nie mogę się pozbierać po tym wszystkim. Jak jestem w pracy jest OK, lecz jak jestem sam wieczorami, to mam takie myśli, że jest mi ciężko z życiem. Nie mam przyjaciół, znajomych, nikogo, zostałem sam. Niedawno dowiedziałem się, że moja była dziewczyna ma chłopaka ze swojej pracy. Ciągle interesuje mnie jej życie, co robi, jak wygląda itp. Generalnie to źle się czuję z tym, że Ona ma partnera, a ja jestem sam. Już mam nawet takie myśli, że do końca życia zostanę sam, ciężko mi się z tym wszystkim pogodzić.
Witam serdecznie,
pisze Pan o tym, że trudno Panu po rozstaniu z dziewczyną. Zakończenie związku jest bardzo stresujące, bez względu na okoliczności i wywołuje emocjonalny chaos. Często pojawia się poczucie winy, złość (na siebie/na partnera), żal. Zawsze po rozstaniu warto dać sobie czas na wybrzmienie przykrych emocji i zadbać o siebie. Jest to tzw. faza rozpaczy. Po niej przychodzi czas na uporanie się z całym doświadczeniem i wyciągnięcie wniosków na przyszłość. Mam wrażenie, że "zawiesił" się Pan na pierwszej fazie i z jakichś powodów nie może Pan przejść do drugiej. Warto się zastanowić, co Pana trzyma w tym nieistniejącym związku? Z jakich powodów nie może się Pan z tym uporać? Aby wyjść z zawieszenia polecam do przeczytania książkę Stephena Johnsona „Dobre życie w pojedynkę”. Warto również byłby, aby pomyślał Pan o jakimś wsparciu w wychodzeniu z tego kryzysu (np. rodzina, psycholog).
Pozdrawiam
Honorata Ruban