Jak powinna wyglądać skuteczna dieta podczas trądziku?

8 odpowiedzi
Witam. Od 8 lat męczę się z trądzikiem a mam 24 lata i jestem po kuracji Izotekiem, który nie pomógł. W planach jest kolejna kuracja. Mam duże wątpliwości czy zaczynać, skoro pierwsza kuracja nie pomogła. Stąd moje pytanie, czy jest jakaś dieta która może w znaczny sposób zmniejszyć nasilenie trądziku a z czasem się go pozbyć? Zaznaczę, że staram się zdrowo jeść. Pozdrawiam.
Witam serdecznie,
oczywiście, przede wszystkim diety oczyszczające i diety, które nie powodują zaśluzowacenia organizmu. Każdy z nas jest indywidualny, dlatego zapraszam na konsultację, by bliżej przyjrzeć się problemowi.
Pozdrawiam
Natalia Makowska

Oczywiście, są składniki pokarmowe, które nasilają reakcje trądzikowe. Myślę, że przerywanie kuracji izotekiem nie jest dobrym pomysłem. Lepiej zacząć działać dwutorowo: kuracja i jednoczesne wykluczenie produktów, które nasilają występowanie trądziku. Jest to swego rodzaju reakcja alergiczna na produkty żywnościowe. Zapraszam do gabinetu i kontaktu. Pozdrawiam Ania
Witam serdecznie

Żywienie może znacząco wpłynąć na kondycję skóry oraz na powstający w niej stan zapalny. Z literatury, oraz na podstawie obserwacji pacjentów w swoim gabinecie, mogę śmiało stwierdzić, że pomocna jest dieta bezglutenowa. Warto jednak zrobić wcześniej testy na nietolerancję pokarmową. Gluten w pewien sposób uszkadza jelito, doprowadzając do jego nieszczelności. Wiele badań mówi o tym, że zdrowie zaczyna się od jelit. Zaburzona flora jeltowa może wpływać na stany zapalne w naszym organizmie, dlatego warto przyjmować probiotyki, bo utrzmać równowagę bakteryjną. Zaleca się także suplementację witaminą D, w celu wyciszenia stanu zapalnego. Często należy wyeliminować mleko. Dodatkowo dieta musi być zbilansowa i dostarczać potrzebnych składników mineralnych i witamin. Dużą rolę odgrywa równowaga pomiędzy kwasami omega 3 (ryby, olej lniany) a omego 6 (roślinne oleje, orzechy). Zakłócone propozrcje pomiędzy nimi także bedą nasilać procesy zapalne.
Na nasze zdrowie wpływa bardzo wiele czynników, dlatego do każdego pacjenta należy podejść indywidualnie i na podstawie badań, wywiadu, obserwacji ustalić prawidłowy jadłospis. Nie ma jednej diety dla wszystkich.

Pozdrawiam J.M
Zdecydowanie dieta ma wpływ na stan skóry. Odpowiednie żywienie reguluje gospodarkę hormonalną (insulina, kortyzol, androgeny), której zachwianie często manifestuje się m.in uporczywymi zmianami skórnymi. Warto przed kuracją retinoidami (ostateczność) zastosować odpowiednią zbilansowaną dietę. Wśród najważniejszych zaleceń jest uwzględnienie w diecie odpowiedniej ilości witamin z grupy B, cynku oraz produktów o niskim indeksie glikemicznym. Ograniczenie produktów powodujących nietolerancje i wyrzut histaminy oraz żywności przetworzonej z konserwantami.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Oczywiście, że jest dieta, która pomaga zmniejszyć zmiany trądzikowe, a nawet je cofnąć. Jest to sprawa indywidualna, ponieważ każdy organizm jest inny i na różne produkty inaczej reaguje. Przykładem są ostre potrawy - u niektórych osób nasilają objawy, a u niektórych nie. W Pani przypadku na pewno zaleciłabym testy na nietolerancje pokarmowe (typu ImuPro) - można dzięki nim zobaczyć jakie produkty szkodzą, zastosować dietę eliminacyjną i cierpliwie czekać na efekty :) Na pewno dobrze jest połączyć dietoterapię z leczeniem konwencjonalnym. Badania pokazują ścisłą zależność nasilania trądziku przez produkty o wysokim indeksie glikemicznym oraz produkty nabiałowe.
Dzień dobry,
Owszem odpowiedni jadłospis może wpłynąć korzystnie na stan skóry. Do głównych zasad takiej diety zaliczamy m.in rezygnację z produktów wysoko przetworzonych, fast-foodów czy ograniczenie tłuszczów zwierzęcych i soli. Jednocześnie warto wprowadzić do diety produkty bogate w witaminę A,E witaminy z z grupy B, cynk oraz błonnik. Należy pamiętać, że każdy organizm jest inny, dlatego plan żywieniowy powinien być dobrany indywidualny.
Pozdrawiam,
Angelika Korcz.
Witam, trądzik to często problem schowany głębiej (np. choroby narządów wewnętrznych, czy brak równowagi hormonalnej) . Dlatego tak ważne jest zadbanie o prawidłowo dobraną dietę.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Przede wszystkim należałoby poszukać przyczyny trądziku, bo zawsze jest coś co go powoduje! Trądzik może być objawem nierównowagi hormonalnej w organizmie lub np. objawem silnych utajonych nietolerancji pokarmowych oraz chorób autoimmunologicznych. W walce z trądzikiem należy "poszperać" w organizmie poprzez dogłębną analizę wyników badan. Nie ma czegoś takiego jak "dieta na trądzik", ponieważ każdy zupełnie inaczej reaguje na dane pożywienie. Można zacząć od eliminacji powszechnych alergenów, jednak dopiero podejście indywidualne jest przepisem na sukces! Pozdrawiam serdecznie.