Jak poradzić sobie aby odejśc od alkoholika? Zapomnieć i nie wracac do niego.

6 odpowiedzi
Jak poradzić sobie aby odejśc od alkoholika? Zapomnieć i nie wracac do niego.
Witam, odejście ze związku zawsze jest bardzo trudnym doświadczeniem. Spotkania z psychoterapeutą mogą pomóc przez to przejść obniżając stres związany z rozstaniem i z większą świadomością. Zapraszam na konsultacje. Pozdrawiam

Jak rozumiem, samej jest Pani trudno po za djąć decyzję o odejściu i zerwaniu związku. Warto więć, zwrócić się o pomoc do terapeutów pracujących w poradniach uzależnień i współuzależnień. Zdecydowanie pomogą podjąć konkretną decyzję. W ciągu kilku spotkań przyjży się Pani argumentom przemawiającymi za i przeciw pozostaniu w relacji. Szczególnie polecam terapeutów pracujących w oparciu o dialog motywacyjny lub terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach.
Pozdrawiam Rafał Dobolewski
To bardzo trudne zadanie. Bez wsparcia doświadczonego psychoterapeuty trudniej będzie Pani poradzić sobie z takim wyzwaniem. Proszę o siebie zawalczyć i udać się po pomoc. Trzymam kciuki.
Dzień dobry,

gorąco zachęcam Panią do poszukania dla siebie profesjonalnego wsparcia. Odejście od osoby uzależnionej jest zazwyczaj trudnym i emocjonalnie obciążającym procesem, szczególnie w sytuacji, w której alkoholik prosi o "danie mu jeszcze jednej, tym razem ostatniej, szansy", obiecuje podjęcie leczenia (które w przeszłości wielokrotnie rozpoczynał, a następnie przerywał) itp. Bardzo pomocna może okazać się wizyta (a najlepiej cykl wizyt) w poradni leczenia uzależnień, gdzie pracują osoby specjalizujące się w udzielaniu wsparcia nie tylko osobom uzależnionym, ale także ich partnerom. W większości dużych i średnich miast funkcjonują tego rodzaju placówki - zachęcam Panią do udania się do jednej z nich i poproszenie o pomoc. Jestem pewna, że warto.

Życzę Pani dużo siły i determinacji.
Powodzenia, pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Hulewska
Żyjąc przez lata, w swoistym rozdarciu, między koniecznością wyciągania pijącego partnera z kłopotów, a potrzebą zadbania o siebie, trudno jest wyrwać się z "zaklętego" kręgu powinności. Wiele osób przystosowując się do picia partnera, zapomina o sobie i swoich potrzebach. Dlatego polecam spotkanie z terapeutą zajmującym się uzależnieniem i współuzależnieniem. Wizyty w poradni powinny pomóc przywrócić równowagę w ocenie spraw, króre są dla Pani najważniejsze. Pozwolą też podjąć dobrą decyzję. Pozdrawiam Izabela Kuminiak
Boi się Pani, że pomimo odejścia dalej będzie Pani w tym związku? tyle, że na odległość? Sugeruję umówić się na spotkanie ze specjalistą w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w ramach NFZ. Z pozdrowieniami. AdamM