Jak pokonać lęk przed psychologiem

1 odpowiedzi
Od dłuższego już czasu walczę sama ze sobą, żeby zapisać się do psychologa, ale nie potrafię się przełamać. Nie potrafię rozmawiać o swoim problemie z innymi ludźmi, boję się, że nie potrafiłabym się otworzyć przed psychologiem. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?
Witam :) w świadomości większości z nas pokutuje stereotyp psychologa jako człowieka mającego "rentgen w oczach" dzięki czemu potrafi dostrzec wszystkie nawet najgłębiej skrywane nasze problemy / kompleksy oraz człowieka cenzora, który to będzie diagnozował i oceniał. Nic bardziej mylnego :) oczywiście wiele zależy od indywidualnego stylu terapeuty oraz dopasowania mentalności terapeuty i naszej (pacjenta) to tak jak w przyjaźni, musi być ta niewidzialna nić porozumienia, dzięki której czujemy się przy swoim terapeucie jak przy swoim długoletnim znajomym :). Mój styl terapeutyczny jest taki jak na filmiku jest poważnie ale i zabawnie ale przede wszystkim z akcentem na zmianę, zapraszam do obejrzenia na kanale YouTube tytuł: MMATERAPIA SAMOPOMOC PSYCHOLOGICZNA \ Radek Szafrański Psycholog \ Trener Rzeszów
Pozdrawiam :)
Radek
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.