Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne? Ważę 47 kg przy wzroście 166, codziennie trenuję i spalam

2 odpowiedzi
Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?
Ważę 47 kg przy wzroście 166, codziennie trenuję i spalam około 300 kalorii podczas treningu, moja dzienna liczba kroków wynosi około 8 tysięcy wliczając trening. Nie wiem jaki współczynnik aktywności wybrać i ile kalorii powinnam spożywać?
Przede wszystkim, chciałaby zwrócić uwagę, że przy wzroście 166 waga 47 kg wskazuje na niedowagę (BMI=17, 06). Bez informacji o płci i wieku mogę tylko podać przybliżone dane. Przy założeniu, że mam do czynienia np. z kobietą w wieku 18 lat zapotrzebowanie energetyczne wynosi od ok. 2000 kcal do 2200 kcal. Obliczanie wydatku energetycznego podczas treningu też nie musi być precyzyjne (mam na myśli opaski treningowe itp.) Zachęcam zwrócić się do dietetyka lub lekarza rodzinnego celem konsultacji tak niskiej masy ciała. BMI poniżej 17,5 jest jednym z kryteriów rozpoznania anoreksji.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Obliczenie zapotrzebowania kalorycznego zależy od wielu czynników, takich jak płeć, wiek, wzrost, waga, poziom aktywności fizycznej, a także cel, czyli czy chcesz zwiększyć, utrzymać czy zmniejszyć masę ciała. Bez tych informacji ciężko dokładnie oszacować Twoje zapotrzebowanie. Jednakże, przyjmując, że jesteś kobietą w wieku 20 do30 lat, to zapotrzebowanie Twojego organizmu na energię wynosi około 1600 do1800 kcal dziennie, jeśli Twoja aktywność fizyczna jest na poziomie umiarkowanym.

Dodając do tego 300 kcal spalonych podczas treningu, Twoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne wynosiłoby około 1900 do 2100 kcal. Jednakże, aby dokładniej oszacować Twoje zapotrzebowanie, warto skorzystać z kalkulatora kalorii, który uwzględnia wiele czynników, takich jak Twoja waga, wzrost, wiek, płeć, poziom aktywności fizycznej i cel.

Ważne jest, aby w przypadku treningów i aktywności fizycznej uwzględnić nie tylko kalorie spalone podczas samej aktywności, ale również wyższe zapotrzebowanie na energię w okresie po treningu z powodu zwiększonej przemiany materii. Zaleca się dostosowanie diety do własnych potrzeb i celów pod opieką specjalisty, np. dietetyka, który pomoże Ci dobrać odpowiednią ilość kalorii i składniki odżywcze.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.