Jak miałem 13 lat się to zaczęło jestem trans ale sam już nie wiem miałem 13 lat w tedy zacząłem się

3 odpowiedzi
Jak miałem 13 lat się to zaczęło jestem trans ale sam już nie wiem miałem 13 lat w tedy zacząłem się malować alw mi to nie podpasowalo płakałem jak się miałem malować czy nosić sukienki obrzydzało mnie ściąłem włosy do krótkich się zobaczyłem w lustrze i nie poznałem siebie i w tedy powiedziałem tak jestem chłopakiem to mnie odmieniło aktualnie mam 17 lat i jestem chłopakiem. Ale od jakiegoś czasu mam wątpliwości jako iż rodzice mnie nie tolerują ciągle mj mówią że mam być dziewczyną ja mam dosc tego chce mieć spokój pojawiło się myślenie może jak będę dziewczyną to będą mnie kochać ale w tedy czuje się źle z tym co mam robić już sam nie wiem
Dzień dobry,

jasno Pan określił z którą płcią się Pan identyfikuje. Akceptacja rodziców (lub jej brak) może być silnym pragnieniem wpływającym na niektóre ważne wybory. Jest Pan młodym człowiekiem i rodzice prawdopodobnie mają cały czas na Pana duży wpływ. Relacja z rodzicami jest czymś bardzo ważnym w życiu każdego człowieka. Jak i równie ważnym jest samostanowienie i poczucie autonomii. Np. jawne identyfikowanie się z daną płcią. W moim poczuciu jest to temat na terapię i dalszą eksplorację.

Dzień dobry,
Twoje doświadczenia i uczucia są bardzo ważne, a twoje poszukiwanie własnej tożsamości jest absolutnie zrozumiałe, zwłaszcza w okresie dorastania, który sam w sobie może być bardzo skomplikowany. To, co opisujesz, brzmi jak bardzo trudne doświadczenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę brak akceptacji ze strony rodziców. Ważne jest, abyś pamiętał, że to, co czujesz i jak się identyfikujesz, ma ogromne znaczenie i wartość, niezależnie od opinii innych.
Ważne jest, abyś wiedział, że nie jesteś sam i istnieje wiele zasobów i wspólnot gotowych cię wspierać.

Oto kilka kroków, które możesz rozważyć:

Wsparcie: Poszukiwanie wsparcia od osób, które rozumieją, przez co przechodzisz, może być bardzo pomocne. Mogą to być grupy wsparcia dla osób transpłciowych, zarówno online, jak i offline. Być może znajdziesz tam osoby, które mają podobne doświadczenia i uczucia.

Edukacja: Edukacja na temat różnych aspektów bycia osobą transpłciową może pomóc ci lepiej zrozumieć siebie i to, co przeżywasz. Jest wiele zasobów online, które mogą dostarczyć cenne informacje na temat tożsamości płciowej.

Profesjonalna pomoc: Rozmowa z psychoterapeutą lub psychologiem może być nieoceniona. Profesjonalista może pomóc ci przepracować twoje uczucia, wątpliwości oraz pomóc w znalezieniu najlepszego dla ciebie sposobu na wyrażanie siebie.

Pamiętaj, że twoje uczucia i tożsamość są ważne i zasługują na akceptację i szacunek. Jesteś jedyną osobą, która może zdefiniować swoje doświadczenie i tożsamość. Ważne jest, abyś robił to, co jest dla ciebie najlepsze, i pamiętał, że zawsze jest miejsce i ludzie, którzy cię zrozumieją i wesprą.
Rozumiem, że przeżywasz trudności związane z tożsamością płciową oraz presją ze strony rodziny. To normalne, że te wątpliwości mogą być przytłaczające. Ważne jest, abyś wiedział, że Twoja tożsamość jest ważna i że zasługujesz na wsparcie i akceptację. Rozmowa z zaufanym dorosłym, terapeutą lub grupą wsparcia może pomóc Ci zrozumieć swoje uczucia i podjąć najlepszą decyzję dla siebie. Pamiętaj, że masz prawo do własnej tożsamości i szczęścia.