Jak leczyc tiki u dziecka?

1 odpowiedzi
Witam. Dziecko 6 letnie ma problem z tikami glosowymi, teraz zaczal wytykac jezyk i nie potrafi nad tym zapanowac. Jak mu pomoc? Cale wakacje bylo dobrze. Do szkoly chodzi chetnie, nie dajemy sobie rady z tym problemem. Jest on uciazliwy dla syna i dla otoczenia. Czy zwracac mu uwage czy udawac ze nie ma problemu i samo przejdzie?
Witam. Niestety nie zajmuję się pracą z dziećmi. Jednak zgodnie z moją, podstawową, wiedza w tym zakresie na pewno nie tyle należy zająć się likwidacją skutków co znalezieniem powodu takiego zachowania. Przy czym niekoniecznie są to tylko i wyłącznie powody zwiazane z układem nerwowym. Mogą na to też mieć wpływ czynniki znacznie mniej oczywiste takie jak niedawno odbyte choroby, podawane leki czy suplementy diety. Podstawa to prawidłowa diagnoza tak, że nie udawałabym na Pani miejscu, że nie ma problemu