Jak leczyć ból ścięgna ograniczający motorykę?

3 odpowiedzi
Dzień dobry!Mieszkam w Gdańsku mam 67lat, palę, piwem nie pogardzę, weganem nie jestem - ogólnie czułem się dobrze. Profilaktycznie jako suplement diety biorę codziennie (drugi rok) LipiForma plus, Rutinoscorbin, Magnez aktiv, cztery krople Oreganosept H97, pół łyżeczki oleju lnianego, oraz przepisany przez lekarza Actelsar HCT 80/25 mg.
Kłopoty zaczęły się 8 dni temu, gdy ból prawego barku i ścięgna pod prawym kolanem ograniczyły moją motorykę.
Do lekarza rodzinnego oczywiście się nie dostałem - był na urlopie.
Na obolałe miejsca przykleiłem Kapsiplast, łyknąłem dwie tabletki Ibuprofenu i na drugi dzień, byłem prawie zdrów.
Problem powrócił wczoraj, do lekarza rodzinnego zarejestrowałem się wczoraj - przyjmie 10 marca, a Kapsiplast nie pomógł ani Ibuprofen.
Mam nadzieję że z pośród 23 tysięcy lekarzy znajdzie się jeden, który podpowie co mam z tym problemem zrobić.
Jako ubezpieczony mam skorzystać z prywatnej wizyty bo lekarze NFZ są nie osiągalni gdy są potrzebni na "dziś", gdyby nie ściemy NFZ, to byłbym już po wizycie u lekarza i nie zawracał Wam głowy.
Z poważaniem
Stanisław
Problemy z Nadciśnieniem i Hypercholesterolemią mogą być przyczyną chorób naczyń tętniczych. Mam nadzieję że lekarz pokieruje na USG Doppler.

Szanowny Panie, doraźnie radzę Panu nie rezygnować z leków przeciwzapalnych,np. Ibuprofen,ale w dawcę 400mg dziś 2razy, od jutra 3x maksymalnie 3 dni. Nasilający się ból jest prawdopodobnie przykurczem mięśni szkieletowych, dlatego konieczne jest dodanie tzw. Myorelaksantów, np. Mydocalm forte w dawce 1 tabl.co 12 godzin-lek na receptę. Proszę nie rezygnować z wizyty u lekarza. Z poważaniem. Katarzyna Drobik Michalska
W takiej sytuacji konieczna wizyta lekarska- badanie , diagnostyka i myślę że konsultacja ortopedyczna. Pozdrawiam.