Jak interpretować taki wynik mri

6 odpowiedzi
Prosze o interpretacje wyniku mri, mam 28 lat. Lordoza lędźwiowa spłycona.
Na poziomach L3/L4 i L4/L5 centralne przepukliny jądra miażdżystego modelują worek oponowy. Niewielkie ograniczenie światła otworów bocznych na poziomie L4/L5. Na poziomie L5/S1 pjm nieznacznie modeluje worek oponowy i zwęża wraz z osteofitem w stawie międzykręgowym światło lewego otworu bocznego. Dehydratacja krążków międzykręgowych L3/L4, L4/L5, L5/S1 z obniżeniem wysokości krążków L4/L5 i L5/S1. Cechy obrzękowej przebudowy okołoblaszkowej na poziomie L4/L5.
Witam, bez informacji na temat dolegliwości nie ma czego interpretować, proponuję zgłosić się do lekarza który zbada i zaleci właściwe leczenie
pozdrawiam
Piotr Winkler

Szanowna Pani Ewo,
Opisano wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa wraz z przepuklinami zwężającymi kanał kręgowy. Leczenia zależy od rodzaju dolegliwości. Konieczna wizyta u specjalisty - neurochirurga. Internetowo nie udzielam odpowiedzi na pytanie "czy konieczna jest operacja" ponieważ kwalifikacja do leczenia operacyjnego to poważna decyzja, która powinna być podjęta po osobistym zbadaniu pacjenta i ocenie wyników Jego badań obrazowych. Zatem zapraszam do gabinetu - lista poradni, w których przyjmuję jest wyszczególniona na moim profilu.
Z pozdrowieniami, Krzysztof Zapałowicz
Pani, Szanowny Panie,
W badaniu opisano umiarkowanie nasilone zmiany zwyrodnieniowo-przeciążeniowe kręgosłupa lędźwiowego. Wskazana jest rehabilitacja. Na poziomie L5-S1 zwężony jest otwór międzykręgowy po stronie lewej. Jeżeli dokuczają bóle lewej nogi wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna, może być wskazane leczenie specjalistyczne. Pozdrawiam
W badaniu opisano miernego stopnia zmiany zwyrodnieniowe, proces leczenia jest zależny od obrazu klinicznego, ale powinna wystarczyć fizjoterapia.
Opis sugeruje chorobę zwyrodnieniowa kregosłupa, istotne jest kliniczny obraz chorego .
To znaczy można interpretować badanie Mr jedynie z badaniem klinicznym - czyli jak się czuje pacjent.
a jakie s objawy