Jak co roku odzwiedziłam okulistę w celu kontroli wzroku. Pani doktor stwierdziła na podstawie badan

5 odpowiedzi
Jak co roku odzwiedziłam okulistę w celu kontroli wzroku. Pani doktor stwierdziła na podstawie badania komputerowego i takiego "normalego", że szkła w okularach są za mocne i trzeba zmienić na słabsze, poniważ komputer wskazuje na niższą wadę wzroku. Poprzedni noszone szkła to: prawe -1.75 i - 0.25 cylinder oraz lewe: -2.00 i - 0.25 cylinder. Obecnie zapisane szkła to - 1.75 w obu oczach i brak cylindrów. Pani doktor, stwierdziła że na początku będą odczuwać dyskomfort, który minie po kilku dniach. Jednak, moje widznei w nowych szkłach to nie jest "to". Obraz jakby "ucieka", rozmywa się, oczy są podrażnione, bolą. Obawiam się, że szkła są źle dobrane, jednak pani doktor uważa, że przesadzam i nieprzyjemne objawy w krótce miną..
Zapraszam na badanie, bez tego nie jestem w stanie odpowiedzieć dlaczego tak się stało.
Studio Optyczne Briler

Jeśli ma Pani wątpliwości warto byłoby zapisać się na badanie wzroku do optometrysty, który kształci się przez 5 lat studiów w doborze odpowiedniej korekcji. Do lekarza chodzi Pani, ponieważ chce Pani sprawdzić czy występują jakieś choroby oka lub żeby sprawdzić np. dno oka czy tylko sprawdza Pani korekcję? Jeśli z tej drugiej przyczyny odwiedza Pani okuliste to odpowiedniejsza osobą byłby optometrysta.
Witam. Na pewno Lekarz dołożył wszelkiej staranności w doborze korekcji. Jednak jeżeli ma Pani uczucie dyskomfortu w widzeniu w obecnych okularach to radziłabym udać się na wizytę do Optometrysty na bardzo dokładny dobór korekcji okularowej. Optometryści specjalizują się właśnie w doborze korekcji, badają m. In. widzenie obuoczne, przestrzenne i szereg innych sprawności układu wzrokowego.
Dzień dobry. Moim zdaniem trzeba wykonać ponowne badanie wzroku i zdecydowanie polecam optometrystę, który sprawdzi dodatkowo chociażby widzenie obuoczne zarówno w nowej jak i starej korekcji, stereopsję itp. Pani komfort powinien być najważniejszy!
Pozdrawiam
Nawet jeśli "badanie komputerowe" nie wykazało cylindrów (astygmatyzmu) to nie znaczy, że ich tam nie ma. Dodatkowo, jeśli cylindry były noszone, poprawiały widzenie i umożliwiały całodniowy komfort, czego obecnie Pani nie doświadcza w soczewkach bez cylindrów. Oznacza to, że albo te cylindry były i są, albo nigdy ich mierzalnie nie było, a ich wprowadzenie było błędem, do którego trwale się Pani zaadaptowała. Adaptacja ta polega na tym, że zabranie cylindrów będzie obniżało jakość widzenia. Część osób po czasie "pokona" tę adaptację ale część nie. Prawdopodobnie jest Pani w drugiej grupie.