Interpretacja wyniku krzywej cukrowej

6 odpowiedzi
Proszę o interpretację wyniku krzywej cukrowej
Obciążenie 75g glukozy
Wynik
na czczo 78 mg/dl
po 1 godz. 63 mg/dl
po 2 godz. 68 mg/dl
Dziękuję
Poproszę o maila na adres gabinet@dietetyka-linea.pl , muszę poznać więcej szczegółów aby moja odpowiedź była precyzyjna

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie,
Dziękuję uprzejmie za zadanie pytania. Jednak pytanie dotyczy próby interpretacji badań, na którą nie zdecyduję się bez otrzymania większej ilości informacji (nie wiem nawet z jakiego powodu zostało wykonane badanie). Proszę o wiadomość e-mail kontakt@slimfactory.pl lub kontakt telefoniczny, abym mogła udzielić odpowiedzi.
Pozdrawiam,
MBellwon
Witam,
Wyniki wskazują na hipoglikemię czyli zbyt niskie poziomy glukozy we krwi. Hipoglikemia powoduje szereg objawów, które są dość dokuczliwe. Objawy te to; wzmożony apetyt na słodycze (poniekąd reakcja obronna na spadek glikemii), napadowa senność, osłabienie, potliwość. Często również przyrost masy ciała. Problem hipoglikemii często współistnieje z innymi chorobami np. tarczycy, nadnerczy. Zalecam konsultację z endokrynologiem lub diabetologiem, który skieruje na dodatkowe badania m.in krzywą insulinową. Po ustaleniu przyczyny hipoglikemii niezbędna będzie dietoterapia w celu ustabilizowania poziomu glikemii.
Na podstawie samej krzywej nierozsądne byłoby stawiać konkretne wnioski. Nie pisze Pan/ Pani nic na temat towarzyszących objawów, jeśli takowe występują (np. głód, poty, przyspieszona akcja serca, splątanie, ból i zawroty głowy). Należałoby również uzupełnić pytanie o dane na temat Pani/ Pana stylu życia (liczba posiłków, czy są spożywane regularnie, jaka jest aktywność fizyczna, czy dobrze Pan/ Pani sypia) i stanu zdrowia (czy występuje nadwaga lub otyłość, tkanka tłuszczowa brzuszna, a może wręcz przeciwnie, czy towarzyszą choroby, jeśli tak, to jakie i jakie leki są stosowane). Podany obraz krzywej może świadczyć o: błędach w żywieniu (zbyt duży udział węglowodanów prostych w stosunku do innych składników pokarmowych, zbyt długie przerwy między posiłkami, głodzenie się), może też świadczyć o źle leczonej cukrzycy (zbyt duża dawka insuliny lub zbyt duży wysiłek fizyczny), hiperinsulinizmie, nadwrażliwości tkanek na insulinę, o zakażeniu żołądka Helicobacter Pylori, zdarza się, że stany takie są idiopatyczne, czyli bez znanej przyczyny (zdarzają się u kobiet bardzo szczupłych, po drastycznym i szybkim schudnięciu). Bez pogłębionego wywiadu nie można wyrokować w tej sprawie. Gdyby zechciał Pan/ Pani podać więcej informacji na temat swojej sylwetki, stanu zdrowia i stylu życia, wówczas mogłabym udzielić bardziej konkretnej odpowiedzi. Zapraszam do kontaktu.
Witam, proponuję zwrócić się z interpretacją wyników do lekarza zlecającego badanie. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.
Cukier po 2 godzinach jest niski, czy zaobserwowała Pani u siebie drżenie rąk??
Po drugie proponuję powtórzyć badanie, jeśli wynik wyjdzie podobny, to sugeruję zrobić badanie bardziej szczegółowe typu hemoglobina cukrzycowa..

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.