Insulinoopony

7 odpowiedzi
Witam, czy tworzy pani diety dla osób insulinoopornych? Wykrytu u mnie tą przypadłość i w suie nie wiem co mogę sporzywać? W jaki sposub moę o siebie zadbać?
Dzień dobry tak, zapraszam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry!
Oczywiście komponuję diety dla Pacjentów z insulinoopornością. Zapraszam na wizytę poszukamy przyczyny problemu i najlepszego rozwiązania. Poprowadzę krok po kroku przez zmianę nawyków.
Barbara Dąbrowska-Górska
Tak, jak najbardziej. Przy takim problemie, jest potrzebna specjalna dieta, która ma na celu uwrażliwienie komórek trzustki i tym samym pomóc ją wyleczyć. Spadek tkanki tłuszczowej, również pomaga w insulinooporności.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Dzień dobry,
tak przygotowuję diety dla osób z insulinoopornością.
Dieta taka powinna być bogata w błonnik, a jednocześnie ze znacznym ograniczeniem cukrów prostych.
Węglowodany nadal są bardzo ważne ale procentowy udział energii z nich pochodzący można w tym przypadku zmniejszyć. Oczywiście przy zapewnieniu wszystkich makro- i mikroelementów na odpowiednich poziomach
Witam,
Oczywiście przygotowuję takie jadłospisy. Są one indywidualnie zbilansowane z uwzględnieniem preferencji żywieniowych i stylu życia. Zapraszam do kontaktu osobistego.
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny
Witam. Tak, przygotowuję diety dla osób z insulinoopornością. Ważne jest by dieta była oparta na zasadach racjonalnego, zdrowego żywienia, zapominając o wszelkich nowoczesnych „modnych” dietach, które u osób z insulinoopornością mogą być bardzo niebezpieczne. To co w diecie jest ważne to uwzględnianie indeksu glikemicznego (IG). Wskaźnik ten pokazuje jak podnosi się cukier we krwi po spożyciu danego produktu. W diecie ważna jest odpowiednia ilość błonnika, dlatego zaleca się jeść produkty pełnoziarniste, czyli chleb razowy, kasze, ciemne makarony, brązowy ryż oraz warzywa. Dieta powinna opierać się na 4-5 posiłków dziennie. Dieta wyklucza spożywanie produktów zawierających glukozę, sacharozę i syrop glukozowo-fruktozowy, czyli słodyczy, a także dań typu fast-food i instant. Zapraszam do mojego gabinetu w Łomiankach gdzie będę mogła udzielić jeszcze więcej wskazówek dietetycznych a także zaproponuję najlepszą dietę.
Oczywiście, insulinooporność jest coraz częstszym schorzeniem. Odpowiednia dieta i styl życia mają istotne znaczenie w procesie leczenia.
Serdecznie zapraszam!