Ile kalorii (zakładając zdrową i zbilansowana bogatą w witaminy i minerały dietę) powinna spożywać k

2 odpowiedzi
Ile kalorii (zakładając zdrową i zbilansowana bogatą w witaminy i minerały dietę) powinna spożywać kobieta w ciąży na poszczególnych etapach, mająca nadwagę?
Czy istnieje możliwość nie przybierania kilogramów w trakcie ciąży?
Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na zadane przez Panią pytanie, ponieważ nie napisała Pani swojej masy ciała przed ciążą, nie podała Pani również informacji ile ma Pani wzrostu, jaki jest tryb życia, czy są ćwiczenia, czy była Pani aktywna przed ciążą itp.. Proponuję, by udała się Pani do dietetyka klinicznego, który wyliczy Pani zapotrzebowanie kcal i opowie jak powinno się zwiększać zapotrzebowanie na kcal w czasie ciąży. W obecnym stanie ma Pani pewne wykluczenia żywieniowe, więc myślę, że wizyta u specjalisty wyjaśni Pani wszystko. W ciąży dobierze Pani na wadze ze względu chociażby na dziecko i wodę, nie da się nie dobrać nic, ale starając się odżywiać wg swojego zapotrzebowania, może Pani dobrać około 5 kg, co po urodzeniu dziecka spowoduje, że jest Pani w swojej masie ciała.

Dzień dobry,
aby obliczyć zalecaną kaloryczność diety potrzebne są dane takie jak Pani wiek, wzrost, waga i tydzień ciąży. Przy dużej nadwadze przed ciążą, jeśli na czas ciąży zmieniamy nawyki żywieniowe jest możliwy brak przyrostu masy ciała ze względu na jednoczesną ze wzrostem dziecka utratę nadmiernej tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak jednak raczej w przypadku Pacjentek otyłych. Jeśli nadwaga przed ciążą była nieduża przyrost masy ciała w ciąży powinien być standardowy czyli ok 10-12 kg
Życzę dużo zdrowia