Ile czasu można stosować suplement na krążenie

5 odpowiedzi
Witam,zauważyłam u siebie na nogach pękające naczynka oraz bóle nóg,profilaktycznie zażywam preparat Cyclovena. Zastanawiam się ile czasu mogę go stosować,czy wskazane są jakieś przerwy? i czy ten preparat można stosować równocześnie z preparatem Tabex? Dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry. Przerwy są wskazane, należy je omówić i zaplanować z lekarzem ginekologiem. Łączenie tych dwóch preparatów może nasilić pewne działania niepożądane, np ze strony wątroby, układu naczyniowego, serca. Zalecam dużą ostrożność.
Pozdrawiam,
Marta Serwańska-Świętek

Nie ma żadnych wytycznych co do stosowania suplementów diety.
Nie ma ograniczeń czasowych i można stosować razem z Tabeksem. pozdrawiam Czesław Drozd
Witam. Pękające naczynka i bóle nóg mogą być objawami niewydolności żylnej. Przed stosowaniem jakichkolwiek preparatów farmakologicznych, w tym również suplementów diety, najrozsądniej jest jednak zasięgnąć opinii lekarza na temat rzeczywistego charakteru i potencjalnej przyczyny obserowanych zmian/objawów. Preparat Cyclovena można stosować przewlekle pamiętając aby (podobnie jak w przypadku innych suplementów diety) nie przekraczać zalecanej dawki dobowej. Preparatu nie należy stosować u kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Nie ma żadnych dostępnych informacji na temat jego potencjalnych interakcji z cytyzyną (Tabex).
Pozdrawiam i zachęcam do wizyty u lekarza
Brak obiektywnych, randomizowanych badań co do stosowania suplementów w ogóle