Ginekologia

11 odpowiedzi
Witam zawsze mialam nie regularna miesiaczke nieraz jest onapo 35 dniach nieraz po 46 dniach kiedys dwa razy w zyciu mialam nawet przerwe okolo 3 miesiecy robilan oczywiscie testy ciazowe lecz wychodzily negatywnie.nie zawsze mam jakies obiawy przed wystepujaca miesiaczka nieraz 2-3 dni przed bola piersi a nie raz nic nie odczuwam,wiec nigdy nie wiem kiedy ja dostane.ciezko jest mi zajść w ciaze poniewaz nie potrafie sobie ustalic dni plodnych.od 2 tygodni czuje bol piersi gdy je dotykam co moze byc przyczyną.pozdrawiam
Do postawienia diagnozy konieczne jest badanie ginekologiczne, USG dopochwowe i wykonanie badań hormonalnych.

Może wizyta u ginekologa pomoże????
Nie ustali Pani albowiem one u Pani nie występują.
Przyjmuję w Bydgoszczy, zapraszam do gabinetu.
Miesiączki daje się zaplanować . Owulacje w zasadzie tez ... piersi mogą bolec z niedoboru progesteronu . Nic nie da się załatwić bez wizyty lekarskiej . Pozdrowienia !
witam, wskazane jest badanie ginekologiczne wraz z dokładną oceną jajników w usg oraz wykonanie badań hormonalnych- proszę udać się na wizytę do ginekologa, który wszystko odpowiednio zaplanuje
Polecam jednak wizytę u ginekologa.
Bardzo częstą przyczyną nieregularnych miesiączek z tendencją do długich cykli powyżej 35 dni jest zespół policystycznych jajników. Jednak ta diagnoza wymaga rozszerzonej diagnostyki, w tym badań hormonalnych. Konieczne jest również wykluczenie innych przyczyn tego zaburzenia. Może Pani spróbować suplementować preparaty zawierające mioinozytol.
Przyczyny nieregularnych cykli mogą być bardzo różne.W kontekście planowania ciąży warto wiedzieć czy są to cykle dwufazowe i czy jest prawidłowa owulacja. Poza samoobserwacją (temperatura, śluz szyjkowy) proponuję wykonać kilka badań usg przezpochwowe i oceną hormonalną cyklu miesiączkowego w ściśłe określonych dniach cyklu. Zwłaszcza ocena progesteronu w połowie drugiej fazy cyklu ma duże znaczenie. Jeżeli zaś są cykle bez jajeczkowania wówczas należy lekami stymulować owulację. BD
Witam,
zaburzenia hormonalne. Powinna Pani wykonać badania I i II fazy cyklu.
w takim okresie okołomiesiączkowym mogą bolec piersi lub tez może być ciąża. proszę zrobić test ciążowy.
Zmiany hormonalne związane z cyklem miesiączkowym.