Gdzie w Warszawie i w jakiej cenie można rozwiązać test inteligencji Wechslera?

4 odpowiedzi
Gdzie w Warszawie i w jakiej cenie można rozwiązać test inteligencji Wechslera?
Dzień dobry,
Diagnoza na ogół kosztuje między 150 a 350 zł i zależy od wielu czynników: gdzie jest wykonywany, czyli region Polski, czy klient zleca przygotowanie opinii na piśmie itp. W Warszawie pewnie cena jest wyższa.

Poddaję jednak zasadność wykonania tego testu, który stracił swa diagnostyczna moc, bo nie był aktualizowany w Polsce od wielu lat. Na świecie obowiązuje już jego V wersja, a u nas... Można o tym przeczytać w oświadczeniu pracowni testów w Warszawie.

Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to proszę szukać gabinetu, który diagnozuje aktualnym narzędziem jakim jest Stanford-Binet 5.

Witam
jeżeli to test dla dorosłych to w Warszawie koszt 300zł
np. amygdala.pl/cennik/.
Za darmo dla dzieci i młodzieży w rejonowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
Piotr Chaciński
psycholog
Dzień dobry,
dorośli od 200 do 250 samo badanie. Z dziećmi w gabinecie prywatnym podobnie. Natomiast dzieci mogą być zbadane w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej mieszczącej się w rejonie szkoły, do której uczęszczają. W celu omówienia wyników należy umówić się dodatkową wizytę. Pozdrawiam i zapraszam/ Agnieszka Jaślikowska-Nowak
Dzień dobry.
Badanie testem Wechslera dla dorosłych można zrobić u psychologa w większości Poradni Zdrowia Psychicznego na NFZ (wymagane jest skierowanie od lekarza). W prywatnych placówkach koszt badania waha się w granicach od 200 do 300 zł. Co do miejsc starszy wpisać w wyszukiwarkę "badanie wechslera warszawa".
Jeśli chodzi o badanie dzieci obecnie wg Krajowego Konsultanta w dziedzinie Psychologii Klinicznej zaleca się stosowanie innych testów w diagnozie dzieci.
Pozdrawiam, Ewa Szcześnik-Bałuk