Gastroskopia i leczenie po gastroskopii

4 odpowiedzi
Witam, 4 miesiące temu miałem robioną gastroskopię. Zrobiłem ją profilaktycznie, ponieważ oprócz kłucia w prawym boku pod żebrami i przelewaniem w brzuchu, nic mi nie dolegało. Wynik: Gastritis chronica activa mediocri gradu cum lymphoplasia focalis. Dostałem do brania controloc 40, przez 21 dni, 2 razy dziennie. Następnie, aż do teraz biorę controloc 40 - raz dziennie. Niestety od jakiś 2-3 tygodni do kłucia w prawym boku (występuje już sporadycznie) oraz ciągłego przelewania w brzuchu, doszło odbijanie po jedzeniu i piciu. Proszę o pomoc. Co ma zrobić? Czy odstawić leki? Może za długo je już biorę? Wizytę u gastrologa będę miał za około 2 miesiące. (Mam również stwierdzone limfocytarne zapalenie jelita grubego. Na chwilę obecną nie stosuję na to leków, prócz brania co 3 tygodnie przez 2 tygodnie vivomixu. Około 3 lata temu, przez prawie rok brałem na to entocort 3mg - 1 tab. rano.)
Dobrze byłoby zrobić usg jamy brzusznej z oceną jelit

Witam, można spróbować brać dodatkowo prokinetyk, np. Zirid. Oczywiście do wykonania USG czy nie ma kamicy pęcherzyka żółciowego.Pozdr
Spróbowac odstawić Controloc ( schodkowo co drugi dzień).
Dzień dobry, dolegliwości jakie Pan opisuje nie mają związku z zapaleniem żołądka(zresztą stosuje Pan skuteczny w tym względzie lek). W mojej ocenie nie ma wręcz wskazania do stosowania Controloc-u, a zaburzenia motoryki mogą ustąpić po jego odstawieniu i ew.dodatkowym zastosowaniu prokinetyków. Proszę jednak pamiętać, nie istnieje "korespondencyjne leczenie" i nic nie może zastąpić bezpośredni wgląd w dokumentację medyczną i badanie fizykalne. Pozdrawiam