Epilepsja, pytanie o dalsze leczenie

1 odpowiedzi
Witam serdecznie,
Około 3 miesięcy temu na wskutek niezdrowego trybu życia (mało snu, dużo kawy, wysiłek i bardzo silny stres) dostałem drgawek toniczno-klonicznych z utratą przytomności. Przeprowadzono pełen zestaw badań razem z rezonansem głowy. Diagnoza: brak zmian ogniskowych, eeg tendencja do napadowości. Brak wpływu rozbłysków światła i hiperwentylacji na zapis. Rozpoznanie G40.9 - inne padaczki. W dzieciństwie zdarzały mi się drgawki gorączkowe.
Kilka dni temu napad się powtórzył podczas treningu, wcześniej również miałem mało snu i wysiłek, trochę lekkiego alkoholu (wyjście w góry na weekend) Dodatkowo pierwszemu treningowi nowego sportu towarzyszył lekki stres. Dostałem Levetiracetam 2x250 ze zwiększaniem do 2x500. Rozpoznanie G40.8 - inne padaczki. Po leku czuję się póki co senny co utrudnia pracę umysłową, pracuję jako programista. Tutaj pytanie czy jest szansa że efekt senności minie z czasem?

W pierwszym wypadku stwierdzono hipokalcemię i zalecono suplementację wapniem. W drugim przypadku pojawił się niedobór potasu więc zaburzenia elektrolitowe mogą tu występować. Warto wspomnieć że zdarzały mi się nietypowe drżenia po wysiłku np rąk lub w przypadku stresu silne drżenie ciała które ustępowało po jakimś czasie. Dodatkowo jestem bardzo wrażliwy na działanie kofeiny.

Moje pytanie brzmi czy jest szansa na całkowite wyleczenie z mojego rodzaju padaczki (biorąc pod uwagę brak zmian ogniskowych, jedynie tendencję napadową, brak urazów głowy) i jakie są rokowania leczenia w przypadku tego typu zaburzeń? Czy istnieją jakieś specjalne rodzaje terapii lub nowsze skuteczniejsze leki? Interesują mnie głównie najnowsze odkrycia zarówno związane z terapią konwencjonalną jak i możliwość przeprowadzenia dodatkowych badań w tym genetycznych (moja babcia cierpi na padaczkę wywołaną rzekomo problemami z wchłanianiem bromu). Czy jest coś co dodatkowo mogło by dostarczyć informacji o mojej chorobie? Cena w tym przypadku nie gra roli, zależy mi na jak najlepszym leczeniu o ile takie jest możliwe. Jeśli jest coś co dodatkowo można zrobić to chętnie umówię się na wizytę.

Pozdrawiam
Witam, jeżeli nie ma zmian ogniskowych, myślę, że możemy sobie z tym poradzić, ale będzie to wymagało pewnego zaangażowania z Pana strony. Pozdrawiam. Grażyna Milerska