Endometrioza - diagnostyka oraz leczenie

1 odpowiedzi
Dzień dobry.
Mam 28 lat. Od kilku lat borykam się z nagłymi atakami bólu w okolicach podbrzusza, jelit oraz dolnego odcinka pleców. Lekarz u którego konsultowałam się wcześniej na podstawie badania USG zdiagnozował endometriozę i przepisał leki hormonalne, po których przez okres około 8 miesięcy nie miesiączkowałam. Ponadto dostałam recepty na tabletki antykoncepcyjne, które miały według doktora wpływać leczniczo na moje objawy.
Odstawiłam wszystkie hormony i bóle nasiliły się.
Nie jestem zwolenniczką tabletek antykoncepcyjnych i chciałabym uniknąć w przyszłości problemów z płodnością.
Jaka jest prawidłowa diagnostyka jeżeli chodzi o endometriozę? Czy należy wykonać laparoskopię? Czy istnieją inne skuteczne metody leczenia tego schorzenia i minimalizowania bólu, który zakłóca normalne funkcjonowanie (zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej)?
Uprzedziła Pani moją odpowiedź wizytą w moim gabinecie . Jak Pani sama zauważyła bez odpowiedniego wywiadu , badania ginekologicznego i diagnostyki USG trudno udzielić odpowiedniej porady. Cieszę się z naszego spotkania, bo myślę ,że przede wszystkim dla Pani nakreśliło drogę i cel do którego Pani dąży. Pozdrawiam serdecznie.