Dzień dobry Zdiagnozowano u mnie wypuklinę j.m. krążka międzykręgowego w odc. L-S kręgosłupa na poz

2 odpowiedzi
Dzień dobry
Zdiagnozowano u mnie wypuklinę j.m. krążka międzykręgowego w odc. L-S kręgosłupa na poziomie L5/S1. Na poziomie L5/S1 znaczna protruzja materiału tarczy międzykręgowej, wpuklająca się w obręb kanału kręgowego na ok.10mm. Po leczeniu szpitalnym wszelkie dolegliwości bólowe ustąpiły. Mam 23 lata. Konsultowałem to z 2 lekarzami (neurochirurgami) i dostałem sprzeczne opinie, dlatego chciałbym zapytać:
Czy ta diagnoza jest przeciwwskazaniem do zawodowej służby wojskowej?
Jakie ćwiczenia fizyczne przy tej diagnozie uprawiać mogę, a jakie powinienem ograniczyć?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Są to bardzo zaawansowane zmiany jak na tak młody wiek dlatego etiopatogeneza tego procesu jest niesłychanie ważna. Następnie należy uwzględnić czynniki chorobotwórcze w dalszym planowaniu leczenia które nie powinno składać się tylko i wyłącznie z zaleczenia objawów. Proces dojścia do genezy wystąpienia tych zmian jest zaawansowaną pracą diagnostyczną. Jeżeli leczenie nie będzie kompletne i nie uwzględni powyższego, zmiany dalej mogą postępować i w takich okolicznościach wykonywanie zawodowej służby wojskowej byłoby dodatkowym przeciążeniowym wpływem na kręgosłup co mogłoby doprowadzić do zmian o bardzo silnych dolegliwościach bólowych które i tak nie pozwoliłyby na wykonywanie służby. NATOMIAST jeżeli leczenie jest przeprowadzone właściwie razem z uwzględnieniem etiopatogenezy i wyeliminowaniem czynników chorobotwórczych to nie ma przeciwskazań. Ćwiczenia zależą od wielu czynników wiec nie jest możliwe aby tak określić jakie są bezpieczne do wykonywania dla tego przypadku pacjenta.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Odpowiadając jeszcze na Pana pytanie co do zawodowej służby wojskowej - wszystko zależy, gdyż należy tu uwzględnić przepisy określające stopień zdolności do służby wojskowej - nie mówimy tu o kategorii w książeczce wojskowej. Na to pytanie na pewno odpowiedź zna Pana jednostka WKU. Jeżeli jest Pan czynnym żołnierzem zapewne musiałoby zostać do skonsultowane z lekarzem orzecznikiem i poparte badaniami w wojskowej jednostce szpitalnej, np. Szpitalu Wojskowym w Krakowie.

Natomiast jeżeli służbę ma Pan dopiero w planach, problem może być większy, aczkolwiek przepisy te w ostatnich latach uległy zmianie, na korzyść.

Pod tym względem sugerowałbym zapytać lekarza będącego jednocześnie żołnierzem zawodowym. Na pewno na tym portalu jest jakiś.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.