Dzień dobry, zauroczyłem się koleżanką w pracy, nie jestem w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie cz

3 odpowiedzi
Dzień dobry, zauroczyłem się koleżanką w pracy, nie jestem w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie czym urzekła mnie ta dziewczyna, o której tak naprawdę nie wiele wiem i dlaczego nie mogę o niej zapomnieć. Mam szczęśliwy dom i rodzinę, wspólne plany i marzenia. Dlatego tym bardziej jestem zły na siebie, że nie mogę sobie poradzić z tą sytuacją. Moja żona wie o wszystkich moich rozterkach stara się mnie wspierać, ale wiem że ją krzywdzę nie mogąc się zdecydować, którą ścieżkę wybrać. Wiem, że nie mogę dłużej trzymać w niepewności żony i podjąć jakaś decyzję, ale nie potrafię. Nie wiem jak sobie poradzić z tym zauroczeniem, by nie tracić wszystkiego co do tej pory wypracowałem z żoną.
Drogi Panie,
jak Pan z pewnością wie, tylko Pan może podjąć taką decyzję. Ważne, by wcześniej odpowiedział Pan (sobie) na co najmniej kilka istotnych pytań. Pomocny może tu być psycholog, który na jednej, dwóch, trzech... wizytach zada Panu odpowiednie pytania, a część kwestii, mechanizmów wytłumaczy. Zachęcam do znalezienia psychologa w swojej okolicy i umówienia się na wizytę. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

To normalne, że czasem w dłgoletnich związkach, może spodobać się nam ktoś inny. To, co ważne, to jaka na to Pana reakcja. Proszę się zastanowić, czy kocha Pan żonę? Czy gdyby nie koleżanka z pracy, to miałby Pan jakieś wątpliwości co do relacji z żoną? Jeśli kocha ją Pan, może warto byłoby pójść na terapię par? Może mógłby Pan zastanowić się czego brakuje w Państwa związku i jak to zdobyć? Jak Pan to zdobywał w przeszłości? Jak Pan robił, że wcześniej grało, a teraz jest inaczej? Może zaczerpie Pan pomysłów z przeszłości? Ważne jest, by nie stać w miejscu, by wykonać ruch. Pisze Pan, że żona Pana wspiera w trudnościach, że wiele Państwo sobie wypracowali i wyraża Pan troskę o nią, pisząc, że nie chce jej Pan trzymać w niepewności. Są to duże zasoby w Państwa związku. Jeśli Pan jej nie kocha, to może Pan się zastanowić co w takim razie trzymało Pana tyle lat w związku? Czy to na tyle ważne by być razem czy to jednoznacznie świadczy o konieczności zakończeniu związku? Może Pan sobie przypomnieć też jak podejmował Pan różne decyzje w przeszłości. Jakie Pana działania sprawiały, że umiał Pan podjàć najlepszą decyzję dla siebie? W jaki sposób zazwyczaj podejmuje Pan decyzje? Odpowiedzenie na te pytania może się przydać w Pana problemie.
Zachęcam do terapii.
Pozdrawiam ciepło i wierzę, że podejmie Pan najlepszą dla siebie decyzję, jakakolwiek by nie była.
Witam serdecznie.
Pana sytuacja zdarza sie bardzo czesto w zwiazkach z duzym stazem. Mimo ze sie kocha druga osobe, ma znia rodzine to itak z czasem poziom ekscytacji/adrenaliny stopniowo maleje. W takich sytuacjach mozg stara sie podniesc ten poziom, przez co szuka roznych czynnikow ktore maja ku temu potencjal (sporty ekstremalne, samochody, chec bycia z inna osoba).
Radzilbym konsultacje z psychoterapeuta ktory pozwoli na lepsze poznanie siebie i na stworzenie planu ktory pozwoli przywrocic odpowiedni poziom ekscytacji/satysfakcji.

Pozdrawiam,
Adrian Olesiak