Dzień dobry, z czego może wynikać ogromny głód, który pojawia się podczas pracy/nauki przy biurku i

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
z czego może wynikać ogromny głód, który pojawia się podczas pracy/nauki przy biurku i przy komputerze? Czy można temu jakoś zaradzić?
W przypadku aktywnego dnia spokojnie wytrzymuję bez podjadania między posiłkami. Natomiast przy pracy przy biurku, po około 3 godzinach od zjedzenia posiłku nie jestem w stanie na niczym się skupić z głodu. Odżywiam się racjonalnie, dieta jest zbilansowana, podczas dłuższej, kilkutygodniowej przerwy od pracy chudnę i lepiej się czuję ze względu na spożywanie normalnych wielkościowo porcji w racjonalnych odstępach, 4-5 posiłków. Podczas dnia pracy przy komputerze, po zjedzeniu solidnego śniadania o 7:30, około 10 jestem tak głodna, że nie mogę wytrzymać i na niczym się skupić, przekąska nie załatwia sprawy, mogłabym o tej porze zjeść już duży obiad. Nie jest to związane ze stresem, pojawia się w też spokojne dni, bez natłoku obowiązków. W inne dni wszystko jest w porządku. Czy można coś z tym zrobić, czy konsultacja u dietetyka ma sens?Pozdrawiam
Dzień dobry. Z pewnością konsultacja z dietetykiem klinicznym ma sens, ponieważ dokładny wywiad żywieniowy pomoże ustalić, czy kompozycja posiłków w tym przypadku jest odpowiednia. Co to znaczy "solidne śniadanie? Równie dobrze, może to być talerz pełen kanapek, bez większego źródła białka, które zapewnia sytość. Dodatkowo w przypadku, tzw. wilczego głodu można by było wykonać odpowiednie badania laboratoryjne. Pozdrawiam serdecznie zapraszam do konsultacji, np. w formie online.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Pewnie, że konsultacja dietetyka ma sens. Dietetyk oceni, czy Pani sposób odżywiania jest faktycznie prawidłowy i przeanalizuje co tak naprawdę może mieć wpływ na odczuwania wilczego głodu. To co dla Pani może wydawać się solidnym posiłkiem, w praktyce może okazać się pustymi kaloriami, które powodują szybkie odczucie głodu. Dodatkowo na wizycie dietetyk zaproponuje badania, które warto wykonać, aby sprawdzić Pani stan zdrowia. Pozdrawiam i zapraszam na konsultacje, stacjonarnie jak i online.