Dzień dobry. W tym roku mam 19 lat natomiast mój chłopak 20. Jesteśmy ze sobą około dwóch lat ale na

2 odpowiedzi
Dzień dobry. W tym roku mam 19 lat natomiast mój chłopak 20. Jesteśmy ze sobą około dwóch lat ale nasz związek był bardzo intensywny z wyjątkami przerw szkolnymi gdyż mieszkam w internacie.
Zaczęły pojawiać się problemy ja pisze maturę w tym roku natomiast on zalazł prace i odnowiła kontakt ze znajomymi.
Od czasu odnowienia kontaktu przestał tak często ze mna rozmawiać nie ma takie potrzeby. Kolejnym faktem jest to ze mam teraz ferie i nie mamy jak inaczej porozmawiać, a gdy opowiadam co mi nie pasuje w związku on od razu zaczyna się obrażać i nie chce o tym słuchać. Jest mi teraz źle w tym związku i jemu chyba tez nie wiem czy ucięcie wygasło czy po prostu wchodzimy w dorosłe życie i mamy kryzys. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. On teraz jest najszczęśliwszy ze znajomymi a ja czuje się jak kula u nogi. Strasznie się ode mnie oddala. Czy ten związek ma jeszcze jakiś sens i powinnam o niego walczyć, a jeśli tak to jak ?
Dzień dobry,
jeśli nadal jest uczucie miedzy wami to może warto powalczyć np.: iść na wspólną terapię. Jeśli jednak inicjatywa wypływa tylko z pani strony to warto się zastanowić nad kosztami emocjonalnymi takiej walki i realnie ocenić szanse na jego trwanie w nowych dla was sytuacjach życiowych.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychoterapeutyczna - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,
Związki przechodzą przez różne etapy. może być tak, że po pierwszym okresie zakochania, kiedy byliscie skupieni głównie na sobie, przyszedł czas, że chłopak potrzebuje mieć też więcej kontaktów z innymi znajomymi i to jest naturalne. Pytanie czy Pani też ma swoich znajomych, swoje życie, czy też skupia się głównie a chłopaku? W związku bardzo ważna jest równowaga między tym co wspólne, a własnymi potrzebami . Na pewno warto porozmawiać o tym z chłopakiem, o swoich odczuciach i obawach. Pomocna tez by była wizyta u terapeuty par, jesli chłopak równiez będzie chętny. Ale jesli się okaże, że u niego uczucia wygasły to niestety będzie musiała się Pani z tym pogodzić.
Pozdrawiam serdecznie,
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.