Dzień dobry, w 3 tygodniu zapomniałam o tabletce antykoncepcyjnej i wzięłam ją następnego dnia razem

2 odpowiedzi
W 3 tygodniu zapomniałam o tabletce antykoncepcyjnej i wzięłam ją następnego dnia razem z kolejną (to były odpowiednio tabletki numer 19 i 20), dokończyłam opakowanie i zamiast zgodnie z zalecaniami rozpocząć nowe opakowanie zrobiłam przerwę i zaczęliśmy stosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatyw. Obecnie minęły 2 dni przerwy, czy powinnam już teraz normalnie kontynuować tę 7-dniową przerwę i dopiero po niej rozpocząć nowe opakowanie? Jak długo powinniśmy się teraz dodatkowo zabezpieczać? I czy stosunek trochę ponad 2 dni przed zapomnianą tabletką może powodować ryzyko ciąży w obecnej sytuacji?
Wskazane jest rozpocząć nowe opakowanie od pierwszego dnia kolejnego krwawienia. Ryzyko ciąży jest minimalne.

Wskazane jest tak jak napisał p doktor
Można też zrobić normalną przerwę
Ryzyko jw