Dzień dobry, syn ma 20 lat i 171 cm wzrostu, podejrzewam, ze juz nie urośnie, ale jest takze bardzo

3 odpowiedzi
Dzień dobry, syn ma 20 lat i 171 cm wzrostu, podejrzewam, ze juz nie urośnie, ale jest takze bardzo szczupły, aż chorobliwie bo waży troche ponad 50 kilo. Czy mozna podac mu hormon wzrostu na mase mieśniową? pozdrawiam
Dzień dobry, pytanie należy skierować do lekarza. Nie należy na własną rękę podejmować tego typu decyzji. Ponadto jeśli masa ciała jest nieprawidłowa syn powinien przejść odpowiednią diagnostykę, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie czy ta niska masa ciała jest wynikiem znian patologicznych czy "taka jego uroda"
Ze strony żywieniowej mogę jedynie zaproponować konsultację pod kątem oceny sposobu żywienia i wpływu na przyrost / niedobór masy ciała. Pozdrawiam serdecznie

Diagnostyka problemu pod kątem pasożytów jelitowych, pracy jelit czy chorób jelit. Z dietetycznego punku widzenia odpowiednia podaż kcal będzie kluczem do sukcesu.
Dzień dobry, oprócz konsultacji z lekarzem polecam również sprawdzić czy syn przyjmuje wystarczającą ilość kalorii. Można to zrobić z pomocą dietetyka. Pozdrawiam, Joanna Zawadzińska