Dzień dobry, suplementuję magnez w postaci cytrynianiu, jestem po przewleklej chorobie alkoholowej t

1 odpowiedzi
Dzień dobry, suplementuję magnez w postaci cytrynianiu, jestem po przewleklej chorobie alkoholowej trwajacej kilka miesiecy, nie robilem badan ale wiem i czuje po sobie, ze niedobory tego pierwiastka to male nie sa, biorę 800mg w dawkach ok 150-200mg naraz, czy dobry schemat praktykuje, a jesli nie to bylby wdzieczny za jakas podpowiedz jak szybko i skutecznie wysycic niedobory organizmu? dodam, ze biorę go łącznie z msm ok 1-2g i tyle samo wit c, do tego kwas nikotynowy ok 250mg i b 50 czy poprawiam tym wchlanianie? wszystko to do pełnego posilku zawierajacego białko, tłuszcz i weglowodany, tu mam troche problem, bo nie wiem co na ten posilek zjesc zeby substancje w nim zawarte jak np. szczawiany czy fityniany wapn cynk i zelazo nie kolidowaly z wchlanianiem wapnia, moze jakas podpowiedz?:) dziekuje i pozdrawiam wszystkich dietetyków Rafal
Dzień dobry! Magnez to pierwiastek, który bierze udział w wielu procesach organizmu, jego zapotrzebowanie bardzo wzrasta w stresie, więc uważam, że w tych czasach każdy powinien suplementować magnez. Proszę sprawdzić dawkę magnezu w suplemencie z cytrynianem, bo np. w 800 mg cytrynianu magnezu będzie ok 100 mg samego magnezu. Magnez najlepiej wchłania się z posiłkiem. Aby uniknąć fitynianów warto nie spożywać otrębów, razowego chleba i gruboziarnistych kasz do tego posiłku, nie pić do niego kawy i herbaty. Różne pierwiastki zawsze będą konkurować o wchłanianie, dlatego ważna jest systematyczność suplementacji, zdrowa, nieprzetworzona dieta, odpoczynek i unikanie stresu - wtedy organizm będzie uzupełniał ewentualne niedobory. Pozdrawiam