Dzień dobry strasznie się stresuję ,chcę się zapisać na prawo jazdy ale nie wiem czy poradzę sobie z

3 odpowiedzi
Strasznie się stresuję ,chcę się zapisać na prawo jazdy ale nie wiem czy poradzę sobie ze stresem aż się trzęsę czy jest lekarstwo na stres ?
Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia, który działa mobilizująco na organizm, sprawia, iż człowiek stawia sobie cele i je konsekwentnie realizuje. Gdy jest go za dużo, trwa zbyt długo, a człowiek nie wprowadza zmian w swoje życie, które ochroniłyby go przed działaniem niepożądanym może mieć on negatywny wpływ na organizm, co może przyczyniać się do pogorszenia radzenia sobie w życiu codziennym.
Lekarstwa na stres nie ma. Można jednak popracować nad wzmocnieniem swoich kompetencji w zakresie radzenia sobie z nim podczas kursu prawa jazdy. Kurs prawa jazdy trwa parę tygodni podczas, których stopniowo zdobywa się wiedzę teoretyczną jak i praktyczną umożliwiającą swobodne poruszanie się danym pojazdem. Kończy się egzaminem, który jest stresujący, ale i możliwy do opanowania. Podobnie jest w psychoterapii - zdobywanie większej wiedzy na temat stresu i tego jak on na Pana/Panią wpływa, rozpoznawanie sytuacji stresujących, znajdowanie sposobów na jego rozładowywanie wpływa na lepsze radzenie sobie z nim w życiu.
Wizyta u psychologa może pomóc w podjęciu decyzji odnośnie zapisu na kurs prawo jazdy, jak i wprowadzeniu planu zaradczego umożliwiającego zapis na kurs i pracę nad lepszym rozumieniem sytuacji stresujących. Techniki umożliwiające redukcję stresu oraz nabycie większych kompetencji w zarządzaniu własnymi emocjami przydadzą się zarówno podczas opanowywania umiejętności prawidłowego kierowania samochodem jak i w dalszym życiu, które z życia w napięciu, gdzie stres utrudnia realizacje własnych zamierzeń, może się zmienić w życie pełne wyzwań i większej satysfakcji, które daje pokonywanie trudności i czerpanie z mobilizującej energii jaką daje stres. Powodzenia!

Jest metoda, która skutecznie pomaga zminimalizować stres- uczy autorelaksacji i zmniejsza napięcie. Tą metodą jest Biofeedback. Treningi Biofeedback wykorzystują specjalny program komputerowy w formie gry. Podczas wykonywania różnych zadań mózg uczy się skutecznych technik radzenia sobie ze stresem. Efekty są spektakularne! Polecam :)
Dzień dobry, strach który tu występuje jest również określany jako nietolerancja niepewności. Dostrzeżenie zagrożenia w obliczu nowej sytuacji wywołuje strach. Odnośnie pytania czy jest lekarstwo na stres, są owszem środki uspokajające które wypisuje lekarz po postawionej diagnozie. Życzę dużo wytrwałości i powodzenia. Z wyrazami szacunku, Marcin Rybak