Dzien dobry, przyjmuje Metypred (7 dni) do tego IPP osłonowo 40mg (28 dni). Po zakonczeniu stosowani

2 odpowiedzi
Dzien dobry, przyjmuje Metypred (7 dni) do tego IPP osłonowo 40mg (28 dni). Po zakonczeniu stosowania leku ipp, czy jest możliwe rozregulowanie zoladka? Jaka diete stosowac po zakonczeniu kuracji aby wszystko bylo w normie? Czy nalezy dolaczyc probiotyk? Pozdrawiam
Dzień dobry
Przyjmowanie leków ipp wiąże się z możliwością transolakcji bakteryjnej do jelita cienkie (zespół SIBO). Jednak dopóki nie będzie objawów (wzdęcia,bóle brzucha, biegunka) należy zdrowo się odżywiać zgodnie z modelem diety śródziemnomorskiej. Gdyby pojawiły się objawy należy skonsultować się z lekarzem gastroenterologiem celem wyleczenia zespołu SIBO. Pod kątem dietoterapii warto wprowadzić dietę lowfoodmap oraz probiotyki które wspomagają mikrobiotę jelitową.
Do usłyszenia
Marek Kochajkiewicz

Dzień dobry! W treści brakuję informacji z jakiego powodu lek Metypred jest stosowany. Czyli jest potrzebna diagnoza w celu dalszych wskazówek dotyczących postępowania dietetycznego. Pozdrawiam