Dzień dobry, proszę o ocenę parametrów z wykonanego echo serca. U mężczyzny, 25 lat, 185cm, 105kg.

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
proszę o ocenę parametrów z wykonanego echo serca. U mężczyzny, 25 lat, 185cm, 105kg.
Badanie wykonywane kontrolnie, pierwszy raz.

LVEDd- 51mm, RV-30mm, LA-38mm,IVSDd-9mm, PWd-9mm, AoA-35mm, PA-20mm,RA (4CH) - 10cm2

Zastawka mitralna: morfologicznie i czynnosciowo bez istotnych zmian
E-0,6m/sec,A-0,5m/sec,Dct-156msec ,E/A-1,2,E/E'-5

Zastawka aortalna: morfologicznie i czynnosciowo bez zmian. Opuszka Ao-39mm
V max -1,2 m/sec, PG max - 6mmHg

Zastawka płucna: bez zmian, mała PR, ACT 123 msec
EV - 65 %
Tapse - 23 mm,
Na końcu opisu badania powinny być wnioski z badania. Wg podanych parametrów prawidłowa wielkość jam serca, prawidłowa grubość mięśnia lewej komory, przepływy wewnątrzsercowe prawidłowe. Prawidłowa funkcja lewej komory z prawidłową frakcją wyrzutoŵą lewej komory. Brakuje informacji odnośnie zaburzeń kurczlieości, natomiast jeśli EF jest 65%, to zapewne zaburzeń kurczliwości nie ma. Także podane parametry można uznać za prawidłowe. Pozdrawiam