Dzień dobry proszę o interpretację wyników. Glukoza na czczo 85,1 mg/dl Glukoza po obciążeniu 75 g

2 odpowiedzi
Dzień dobry proszę o interpretację wyników.
Glukoza na czczo 85,1 mg/dl
Glukoza po obciążeniu 75 g glukozy(pkt;0,1,2h)
Glukoza Po 1 h 99,3 mg/dl
Glukoza Po 2 h 60,9 mg/dl.
Insulina przed obciążeniem 8,9 uIU/ml
Insulina po obciążeniu 75 g (pkt;0,1,2h)
Insulina Po 1 h 99,9 uIU/ml
Insulina Po 2 h 32,5 uIU/ml
Dzień dobry, wg wskaźnika HOMA-IR oraz QUICKI (w kontekście insulinooporności) nie można jej zdefiniować, jednakże uważam, że wynik insuliny po 1h od obciążenia 75 g glukozy jest nieprawidłowy.

Zalecałabym konsultację dietetyczną z edukacją żywieniową oraz indywidualnym jadłospisem, aby ustalić przyczynę takiego stanu. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,
Wynik krzywej glukozy jest prawidłowy, natomiast w krzywej insuliny w 1h i 2h godzinie jest nieprawidłowy tzn. zbyt wysoki - wskazuje na nietolerancję węglowodanów i insulinooporność.
Zalecam konsultację u dietetyka klinicznego , który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego oraz na podstawie wykonanej analizy ciała zaproponuje Pani odpowiednie postępowanie.
pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.