Dzień dobry :) Problem to ogromny ból ręki (ale bardziej kciuka i nadgarstka) Badanie EMG wykazało:

5 odpowiedzi
Dzień dobry :)
Problem to ogromny ból ręki (ale bardziej kciuka i nadgarstka) Badanie EMG wykazało: (tylu dziwnych wyrazów w jednym zdaniu nie widziałam w całym swoim życiu ;) elektrofizjologiczne cechy uszkodzenia demielinizacyjnego włókien ruchowych nerwu łokciowego w okolicy bruzdy nerwu łokciowego (od nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej do + 2 cm proksymalnie....)
Pytanie : farmakologia czy operacja? Wspomnę tylko, że nie wchodzi w grę ograniczenie ruszania ręką ponieważ pracuję w przedszkolu i moje ręce pracują cięgle :)
będę wdzięczna za odpowiedź :)
pozdrawiam :)
Witam serdecznie. Opis może faktycznie brzmieć dość skomplikowanie. Jeśli chodzi o pytanie: farmakologia czy operacja? Zdecydowanie żadne z tych dwóch. Odpowiedź to fizjoterapia. Proszę się umówić na wizytę u fizjoterapeuty/osteopaty/terapeuty manualnego. Przyda się najpierw pełna diagnostyka tkanek miękkich i wszystkich struktur zaczynając od samego odcinka szyjnego kręgosłupa. Przyczyn tego bólu może być na prawdę sporo. Samo to, że przewodnictwo nerwu łokciowego jest zaburzone może kompletnie nie wpływać na dolegliwości bólowe kciuka i nadgarstka. W skrócie: proszę się umówić np do fizjoterapeuty na wizytę. Leczenie chirurgiczne to zawsze ostateczność, gdy metody zachowawcze nie dają pożądanych efektów, a farmakologia...:) Pozdrawiam serdecznie!

Zanim pani zdecyduje się na zabieg operacyjny polecam skorzystać z usług fizjoterapeuty/terapeuty manualnego. Przy pomocy technik manualnych będzie można wpłynąć na Pani objawy. Pozdrawiam
Jeżeli jeszcze nie była Pani konsultowana przez fizjoterapeutę, to proszę to zrobić. W tym wypadku operacja wydaje mi się bezcelowa (a już na pewno pod kątem zespołu cieśni nadgarstka, jak zasugerowano w kategorii pytania). Być może będzie konieczne włączenie farmakologii, ale jako leczenie pierwszego rzutu - przede wszystkim fizjoterapia. Pozdrawiam.
Typowy zespół rowka nerwu łokciowego. Leczenie zależy od tego w jakim stopniu ciśnięte są włókna nerwu łokciowego, czyli jak zaawansowane jest uszkodzenie nerwu. W tym celu należy ocenić badanie EMG/ENG (wartości parametryczne) oraz badanie usg. Mając te dane można decydować o metodzie leczenia.
Dzień dobry,
Polecałbym wykonanie badania USG okolicy rowka nerwu łokciowego i konsultację neurologa lub chirurga ręki, chirurga plastyka.
W przypadku kwalifikacji/decyzji o zabiegu, trzeba liczyć się z 3-4 tygodniową przerwą w pracy. Ze względu na wskazania zdrowotne, przysługiwać będzie Pani zwolnienie. Pozdrawiam, T.Witwicki