Dzień dobry poznałem kogoś dziewczyna była z facetem już 2 razy się teraz rozstali wkoncu się odnieg

2 odpowiedzi
Dzień dobry poznałem kogoś dziewczyna była z facetem już 2 razy się teraz rozstali wkoncu się odniego wyprowadziła bo jak krzywdził olewał zdradzał oszukiwał nie rozmawiał ją wogole sama siedziała w pokoju .teraz jako byliśmy razem nie powiedziała że mnie zostawia ale napisała że chce luzu ciszy spokoju .ma 36 lat ja 40 wszystko się zmieniło jak się dowiedział że jesteśmy razem zaczął wypisywac do nie że to jej wina wszystko że się rozstali I że że sobą nie rozmawiali .teraz przestała do mnie się odzywać tak jak wcześniej napisała byśmy (dajmy sobie odpocząć proszę)on ma jakiś zły wlyw na nią. Jak jej pomóc mowila ze zrozumiala to wszystko ze tak ja traktowal i dlatego sie wyprowadzila jak jej pomoc jak rozmawiac
Szanowny Panie, Pańska partnerka jest prawdopodobnie po bolesnym i boleśnie zakończonym związku. Trochę Pan napisał o jej zachowaniu (pragnienie spokoju, odseparowanie się). Daleki jestem od radzenia ale w takich wypadkach osoba bliska (Pan) może dać wsparcie swoją obecnością, zainteresowaniem, zaangażowaniem w granicach określonych przez Partnerkę. Nie wiemy co się dokładnie działo w zakończonym związku. Pomoc psychologa czy terapeuty może być pomocna ale decyzja będzie zależała od Pana Partnerki. Najszczersze życzenia powodzenia.

Dzień dobry. Napisał Pan, że partnerka już dwa razy rozstawała się ze swoim byłym partnerem. Trudno mi wróżyć co partnerka myśli i jakie ma zamiary, gdyż jej nie znam, ale znam schemat rozstań i powrotów w niezdrowych związkach partnerskich. Jeśli były partner krzywdził Pana partnerkę, a ona waha się i potrzebuje czasu do namysłu, to musi Pan liczyć się z ryzykiem, że owa pani być może znów zejdzie się z krzywdzącym partnerem. Mam nadzieję, że partnerka ułoży sobie życie i będzie szczęśliwa w związku bez przemocy, ale to nie Pan ją uwolni. Tylko ona sama jest w stanie, to zrobić. Jeśli chce Pan jej pomóc, to najbardziej racjonalnym rozwiązaniem będzie zaproponowanie jej podjęcia terapii. Niemniej jednak nikt też nie da Panu gwarancji, że partnerka na terapię się zgodzi. Jeśli dobrze zrozumiałam Pana wpis, to żyje Pan obecnie w przeciągającym się stanie zawieszenia, gdyż nie wie jaka ostatecznie będzie decyzja partnerki. Oczywiście warto dać jej czas, aby ułożyła swoje myśli, ale niech to będą tygodnie, a nie lata. Jeśli partnerka wróci po raz trzeci do swojego byłego partnera, to myślę, że warto by było, aby zajął się Pan sobą i tym co sam czuje w obecnej sytuacji. Scenariusz trwania w zawieszeniu emocjonalnym przez kolejne miesiące byłby dla Pana zdrowia psychicznego bardzo niekorzystny.