Dzień dobry, potrzebuję pomocy. Trudno mi wyrazić słowami to jak czuję się w środku, ale w skrócie n

2 odpowiedzi
Dzień dobry, potrzebuję pomocy. Trudno mi wyrazić słowami to jak czuję się w środku, ale w skrócie nie mam już na nic siły. Odkąd zaczęłam studia magisterskie (październik tego roku) mój stan psychiczny się znacznie pogorszył. Czuję się źle na tym kierunku, ale z drugiej strony mam wrażenie, że i tak nie poradziłabym sobie na innym kierunku. Czuję bezsilność i mam wrażenie, że nic mnie już dobrego nie spotka w życiu. Nie mam siły ani chęci na nic, nie wiem kim jestem, nie wiem co powinnam ze sobą zrobić. Oprócz ciągłego stanu otępienia i niekontrolowanego smutku ostatnio coraz częściej ogarnia mnie nagła panika (w środkach transportu, w domu, na zajęciach i w pracy) - zaczyna się od ucisku w gardle, potem mam problem z oddychaniem, zaczyna mi skakać serce, mam mroczki przed oczami, tracę czucie w nogach i dłoniach, kręci mi się w głowie i czuję, że za chwilę albo zemdleję albo odejdę od zmysłów. Czasami zdarza się, że zasypiając zaczynam się mimowolnie trząść i nie ustaje to dopóki nie otworzę oczu. Do tej pory ani razu nie wybrałam się do psychologa, ponieważ nie mam na to wystarczających środków i zawsze wydawało mi się, że moje problemy są zbyt trywialne. Czy wiedzą Państwo o czym mogą świadczyć moje objawy?
Dzień dobry,
Objawy, o których Pani pisze wskazują na możliwy epizod depresyjny i występowanie ataków paniki. Byłoby dobrze, gdyby jednak zdecydowała się Pani na konsultację u psychologa, gdyż na pewno nie są to trywialne problemy, jak to Pani określiła, a dzięki pomocy psychologicznej na pewno będzie Pani w stanie poprawić swój stan i zminimalizować dokuczliwe objawy.
Osobiście pracuję z kobietami, które borykają się z takimi właśnie problemami, jak Pani opisała, zatem serdecznie zapraszam na konsultację. Prowadzę konsultacje online, więc nie będzie Pani musiała nawet wychodzić z domu.
Życzę dużo siły i spokoju i pozdrawiam.
Izabella Bojanowska

Droga Pani, niestety często spotykamy się z tym, że nasze emocje nie powinny wychodzić na światło dzienne, zwłaszcza jeśli wywodzimy się z domu, gdzie one nie były brane pod uwagę. depresja to nie wstyd, a nie będzie Pani odczuwać szczęścia, jesli nie zbuduje poczucia własnej wartości; a jak Pani pisze, że nie ma środków materialnych na prywatne sesje u psychologa, polecam poszukać grupy wsparcia. Warto posłuchać jak radzą sobie inne osoby, może to Pani pomoże.
Ola Hereć