Dzień dobry, posiadam wadę wymowy, nie wymawiam ,,R”. Mam 28 lat , czy wizyty u logopedy mogą pomô

7 odpowiedzi
Posiadam wadę wymowy, nie wymawiam ,,R”. Mam 28 lat , czy wizyty u logopedy mogą pomôc w ,,naprawieniu” tej wady ?
Dzień dobry!
Jeżeli nie ma ograniczeń anatomicznych to można trawle usunąć Rotacyzm nawet u człowieka po 50 roku życia! Pozdrawiam !

Tak! Oczywiście. Wiek nie ma znaczenia:)
Witam, wiek nie jest ograniczeniem w korekcji wad wymowy, więc może Pan skontaktować się z logopedą i rozpocząć prace nad głoską [r]. Powodzenia.
Oczywiście, że tak. Jeżeli budowa aparatu artykulacyjnego jest prawidłowa (m.,in wędzidełko podjęzykowe nie jest za krótkie) to na terapię nie jest za późno :)
Witam,
Nie wymawianie głoski "r" może mieć podłoże genetyczne lub za wadę odpowiedzialne jest za krótkie wędzidełko podjęzykowe.
Każdy logopeda jest w stanie pomóc.
Zapraszam.
Witam. Tak. Zdecydowanie tak. Wiek nie jest żadna przeszkodą. Wibratory logopedyczne mogą bardzo ułatwić terapię. Zachęcam do wizyty u logopedy i rozpoczęciu terapii.
ŻycE sukcesu.
PoDrawim.
Krystyna Zielińska
Dzień dobry, tak i najszybsze efekty u specjalisty, który wykorzystuje narzędzia terapeutyczne. Powodzenia.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.