Dzień dobry, podejrzewam u siebie problemy psychiczne. Bardzo jednak boję się iść do psychologa lub

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
podejrzewam u siebie problemy psychiczne. Bardzo jednak boję się iść do psychologa lub psychiatry przez to, że w młodości zniechęcili mnie do tego rodzice. Wydaje mi się, że mogę mieć parę nieprzepracowanych traum, które ciągną się za mną i mimo, że nie odczuwam już ich skutków na co dzień, to objawy takie jak panika, strach, czy skrajny smutek zdarzają się często, kiedy coś mi o tym przypomni. Mam 21lat, czuję, że straciłam zainteresowanie wieloma rzeczami, moje hobby robię z przyzwyczajenia i by zająć myśli, nie czerpię z nich przyjemności, ciężko mi jest wstać rano z łóżka, w nocy nie mogę zasnąć, a w ciągu dnia jestem praktycznie całkowicie nieproduktywna, każda czynność wymagająca ode mnie większej aktywności jest dla mnie jak wielka góra, którą pokonuję pozostałościami siły woli. Przy okazji jestem ciągle albo bardzo rozdrażniona, albo czuję się, jakbym nie panowała nad tym co robię, jakbym przyglądała się swojemu życiu z widoku kogoś z zewnątrz.
Czy takie objawy są wystarczającym powodem do wizyty?
Dzień dobry,

bardzo się cieszę, że znalazła Pani w sobie odwagę żeby zadać to pytanie :) Szczególnie, jeśli czuje się Pani zniechęcona do psychologów i psychiatrów przez swoich rodziców. To pierwszy krok do tego, żeby sobie pomóc. Jeśli czujemy, że coś jest nie tak, to właśnie od tego są psycholodzy i psychiatrzy żeby wspomóc Panią w zrozumieniu tego co się dzieje i poradzeniu sobie z tym wspólnie. Strach jest zupełnie naturalny w takiej sytuacji, proszę się jednak nie zniechęcać. Wszystkie objawy, które Pani wymieniła są jak najbardziej "wystarczające", żeby zgłosić się na wizytę. Trzymam za Panią kciuki! Powodzenia :)

Dzień dobry! Po pierwsze brawo za odwagę w walce o siebie! I to pomimo uprzedzeń rodzinnych - to naprawdę ważny krok! Po drugie tak, wymienione przez Panią objawy są jak najbardziej wystarczające by zgłosić się na wizytę. Doświadczony psycholog czy terapeuta pomoże Pani z nimi pracować i po prostu polepszyć swój poziom życia. Na maksa trzymam za Panią kciuki i pozdrawiam serdecznie!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.