Dzień dobry po zajściu w ciążę mój mąż zmienił podejście wzgledem sexu , w ciągu dwóch lat dowiadywa

3 odpowiedzi
Po zajściu w ciążę mój mąż zmienił podejście wzgledem sexu , w ciągu dwóch lat dowiadywałam się o różnych jego myślach, że chciałby z każdą orientacją odbyć akt seksualny , brak mi sił przed oglądał pornografie i czy to jest powód zmiany orientacji ?
Szanowna Pani, orientacja seksualna to jeden z wielu elementów bagażu, z którym przychodzimy na świat. Żadne zabiegi terapeutyczne czy medyczne nie są w stanie jej zmienić. A już na pewno nie pornografia. Myślę, że dobrze będzie jak szczerze i od serca porozmawiacie o tej sytuacji. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że, jak Pani wspomniała, zmiany pojawiły się po narodzinach Waszego dziecka. Rozmowa może zostać przeprowadzona pod okiem terapeuty par. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie. Musicie się dowiedzieć co stoi za takimi myślami u męża. Czy chęć eksperymentowania, czy może ma jakieś potrzeby, których do tej pory sobie nie uświadomił, a które możecie zaspokoić razem wprowadzając po prostu kilka innowacji do Waszej „sypialni”.

Łączę pozdrowienia,
Patrycja Wójcik

Szanowna Pani,

w każdym człowieku w pewnym okresie życia mogą pojawić się myśli i pragnienia związane z pociągiem seksualnym do osób tej samej płci. Nie jest to jednak wyznacznik tożsamości seksualnej. Proszę zachować spokój i skorzystać z wizyty psychoterapeuty / seksuologa.
Magdalena Świgost
Zrozumiałam, że po zajściu w ciążę zauważyła Pani zmiany w podejściu Pana męża do sfery seksualnej, a przez ostatnie dwa lata dowiadywała się Pani o różnych jego myślach. To z pewnością może być trudne i emocjonalnie obciążające doświadczenie.

Ważne jest, aby pamiętać, że zmiany w życiu seksualnym w trakcie ciąży i po narodzinach dziecka są często doświadczane przez pary. Rola rodziców i zmiany w dynamice relacji mogą wpływać na intymność. Jednakże, jeśli te zmiany są dla Pani obciążające i wpływają na Pani samopoczucie, warto skonsultować się z terapeutą.

Terapia par może być miejscem, gdzie obie strony mogą wyrazić swoje odczucia, potrzeby i obawy. Wspólnie z terapeutą, można eksplorować przyczyny ewentualnych zmian w życiu seksualnym oraz zrozumieć, czy istnieją wzajemne potrzeby, które wymagają uwagi i zrozumienia.

Terapia nie ma na celu zmiany kogokolwiek, ale może pomóc w lepszym zrozumieniu siebie nawzajem, budowaniu komunikacji oraz radzeniu sobie z trudnościami. Warto podkreślić, że każdy ma prawo do uczuć i potrzeb, terapia może być wsparciem w poszukiwaniu zdrowszych i bardziej satysfakcjonujących relacji.