Dzień dobry Pisze do Panstwa gdyż mam problem w terapii (2.5 roku, psychodynamiczna). Relacja tera

3 odpowiedzi
Dzień dobry
Pisze do Panstwa gdyż mam problem w terapii (2.5 roku, psychodynamiczna).
Relacja terapeutyczna była czasem trochę burzliwa, moje zachowanie , emocje, ale terapeuta tez nie pozostawał czasem dłużny.
Przez większość naszych sesji skupialismy sie na tym co robię źle, na moich błędach, emocjach itd.. ani razu nie usłyszałam czegoś dobrego o sobie tak jakbym była najgorsza osobą na świecie przez to nie było mowy o pracy nad moim poczuciem wlasnej wartosci bo nawet w terapii czułam sie kimś gorszym.
2 tygodnie temu mielismy małą kłótnię na sesji online, moje emocje były silne. Potem przeprosiłam terapeute.
Po tym wszystkim potrzebowalam 2 tygodni odpoczynku do tego problemy zdrowotne.
Odezwałam sie do terapeuty kilka dni temu. Niestety od tych kilku dni ani nie odpisuje, ani nie odbiera telefonów, ani nie odzwania. Nie wiem co sie stało.
Jak powinnam sie teraz zachować?
Co zrobic?
Dlaczego terapeuta zachowuje się teraz w taki sposób jakby mnie ignorowal?
Będę bardzo wdzięczna za Panstwa wiadomość.
Pozdrawiam.
Dzień dobry, myślę że takie pytanie i wątpliwości należy poruszyć w rozmowie z samym terapeutą. Jeżeli czuje się Pani ignorowana, nie rozumie Pani sytuacji, ma Pani prawo o tym powiedzieć terapeucie. Nikt z zewnątrz nie będzie niczego interpretował, wyjaśniał. To jest proces psychoterapeutyczny i dziać się mogą bardzo różne rzeczy. Pozdrawiam. Maciej Gołąb.

Dzień dobry,
Z tego co Pani opisuje mogę wywnioskować, że nie jest to typowe zachowanie terapeuty. Na sesji nie powinno dojść do kłótni nawet jeżeli Panią targają różne emocje. Może warto byłoby pomyśleć nad pracą nad swoimi dobrymi cechami, zasobami tym co robi Pani dobrze oraz jak robić tego więcej. Może warto byłoby porozmawiać o tym z terapeutą, a jak nie będzie dalej nawiązywał z Panią kontaktu to może o zmianie terapeuty.
O czymś takim jeszcze nie słyszałem. Ale jak powyżej ktoś wspomniał, być
może to proces terapeutyczny.
Chciałbym też prosić aby ktoś z przedmówców nam wyjaśnił, jak porozmawiać o czymkolwiek z terapeutą, skoro on/ona nie odbiera telefonów, ani nie oddzwania, ani nie odpisuje na maile?