Dzien dobry, ostatnio zdarza mi się mieć zawroty glowy podczas wysiłku. Mam 30 lat, biorę leki Zolof

1 odpowiedzi
Dzien dobry, ostatnio zdarza mi się mieć zawroty glowy podczas wysiłku. Mam 30 lat, biorę leki Zoloft ale mój stan znacznie się poprawił i jest plan ich odstawienia. Mieszkam obecnie w Portugalii. W lutym mialam wyniki krwi w normie, prawidłowe usg tarczycy, prześwietlenie płuc (nie wskazywało na przejście covida), prawidłowy poziom wit D, mikroelementów. Czy powinnam się martwić? Podczas biegania które jest już długo miom hobby też czuje większe zmęczenie. Wybieram się do lekarza ale tutaj sporo to trwa. Czy powinnam potworzyć jakieś badania? Pozdrawiam.
Witam,
Lek Zoloft może powodować rozmaite działania niepożądane, w tym do bardzo częstych objawów wymienionych w charakterystyce leku należą zawroty głowy. Rzadko z kolei występują zaburzenia elektrolitowe, niedoczynność tarczycy, które to w osobnym mechanizmie mogą powodować podobne objawy. Dlatego proponuję skontrolować raz jeszcze jonogram czyli poziom sodu, potasu i magnezu oraz poziom TSH, fT3 i fT4 i morfologię krwi, a także poziom cholesterolu i trójglicerydów. Dobrze byłoby sprawdzić ciśnienie tętnicze krwi przed i po wysiłku.
Z pytani Pani wynika, że jest pani młoda i wysportowana, nie myślałabym więc w pierwszej kolejności o poważnych schorzeniach. Jeżeli jednak objawy będą się utrzymywać, sensowne byłoby wykonanie 24 godzinnego zapisu ekg (najlepiej obejmującego okres wysiłku) a ewentualną dalszą diagnostykę uzależnić od uzyskanych wyników.