Dzień dobry, opisałem mój problem i dostałem odpowiedź aby opisać dokładniej to co jadłem. Dziennie

2 odpowiedzi
Dzień dobry, opisałem mój problem i dostałem odpowiedź aby opisać dokładniej to co jadłem. Dziennie zazwyczaj jadłem na śniadanie płatki z mlekiem/owsiankę/bułkę z szynką i serem (mleko i owsiankę też jadłem w normalnych ilościach tak że byłem pełny) na obiad zawsze jadłem to co zrobiła mama (czyli schabowe, kurczak, spaghetti itd.) czasami po obiedzie jadłem też miskę różnych owoców a na kolację zazwyczaj 2 duże ciemne bułki z szynką, serem k czasami jakimiś ogórkami. Do tego piłem też soki , wodę i zieloną herbatę. Bałem jednak się jeść słodyczy i niezdrowych rzeczy. Czy takie zaburzenia odżywiania mogły jakoś znacznie wpłynąć na mój wzrost? (Aktualnie mam 175cm)
Tutaj w razie czego moje poprzednie pytanie, odpowiedziała mgr inż. Agnieszka Kłysz: "Witam, czy zaburzenia odżywiania w wieku 12 lat ( nie nazwałbym tego anoreksją, ponieważ jadłem normalnie 2 duże bułki na śniadanie i kolacje itd. normalne obiady, jednak zazwyczaj tylko 3 posiłki dziennie oraz moje BMI było normalne / ewentualnie na pograniczu niedowagi ) ale bałem się jeść słodyczy itd. mogło zahamować mój wzrost i przez to będę w przyszłości niższy? Całość trwała około 7/9 miesięcy. Nie wiem czy to coś zmienia ale byłem również w tamtym momencie aktywny fizycznie"
Dzień Dobry
Na proces wzrostu ma wpływ dużo czynników m.in. dostępność składników odżywczych, genetyka, wydzielanie hormonów. Dlatego odpowiedź na to pytanie jest niezmiernie ciężkie.
Do usłyszenia
Marek Kochajkiewicz

Dzień dobry.
Nie przypisywałabym powyższego opisu modelu żywienia / stylu życia jako zaburzenia odżywiania. Z wyżej wymienionego opisu odżywiania się wnioskować można, że mieścił się w granicach normy (nie znając ewentualnych jednostek chorobowych). Wysokość ciała skorelowana jest między innymi z czynnikami genetycznymi.