Dzień dobry. Od ponad tygodnia mam bóle w okolicach korzonków brałam biofenac i tiocolis. Ból nie m

3 odpowiedzi
Dzień dobry.
Od ponad tygodnia mam bóle w okolicach korzonków brałam biofenac i tiocolis. Ból nie mijał, byłam u neurologa i mam skierowanie na rm kręgosłupa. Martwią mnie najbardziej ,, ataki" podczas chodzenia. Gdy idę np do sklepu po przejściu kawałka czuje ,, spiecie" i ból w okolicach krzyża. Potem się nasila jakby na biodro, plecy i łapią mnie jakby ,,skurcze" w kręgosłupie lędźwiowym i/ lub w krzyżu. Bardzo mnie to zestresowało i dodatkowo się teraz spinam. Jak usiądę lub przykucnę to ból maleje. Później w domu jest w miarę dobrze. Najgorzej jak stoję. Proszę o rade co to może być? Jak mogę opanować te ataki skurczów( przepraszam za nie fachową pisownie, nie umiem inaczej określić dolegliwości).Będę wdzięczna za rady. Dziekuje z góry.
Dzień dobry, Zespoły bólowe kręgosłupa są jednym z wielu schorzeń, gdzie fizjoterapeuta może odegrać istotną rolę w zmniejszeniu dolegliwości, skróceniu czasu leczenia i zapobieganiu ponownym nawrotom. Dlatego sugeruję spotkanie z fizjoterapeutą zajmującym się bólami krzyża. Po spotkaniu w gabinecie kolega/koleżanka odpowiedzą na Pani pytania uwzględniając indywidualną specyfikę schorzenia. Niestety, nie każdy ból pleców leczy się tak samo, każdy pacjent powinien wymagać indywidualnego podejścia.
Życzę szybkiego powrotu do sprawności.
Dominik Zakrzewski

Dzień dobry,
przyczyn wyżej wymienionych dolegliwości może być wiele, począwszy od problemów ze stawami krzyżowo biodrowymi po problemy stenotyczne kręgosłupa.
Polecam udać się do fizjoterapeuty, który przeprowadzi z Panią szczegółowy wywiad, badanie i postawi diagnozę. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań dobierze i wdroży odpowiednie postępowanie lecznicze.
Życzę dużo zdrowia!

Dzień dobry, opisane wyżej objawy mogą wynikać z wielu przyczyn. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie dokładnej diagnostyki u fizjoterapeuty.