Dzień dobry, od pewnego czasu (około dwóch miesięcy) zmagam się z problemami jelitowymi. Brzuch jest

3 odpowiedzi
Dzień dobry, od pewnego czasu (około dwóch miesięcy) zmagam się z problemami jelitowymi. Brzuch jest wzdęty, oraz czuć pewien dyskomfort (raczej nie jest to typowy ból) a po każdym posiłku bardzo głośno bulgocze, bez względu na to co było zjedzone. Kał jest rzadki, nieregularny, parcie przychodzi nagle i konieczność załatwienia potrzeby jest natychmiastowa, zupełnie jak biegunka. Występują też uciążliwe gazy. Mam wrażenie, że jedzenie ,,przelatuje'' przeze mnie. Jestem osobą młodą, odżywiam się zdrowo, w mojej diecie jest dużo błonnika, warzyw oraz owoców, a od czasu dolegliwości jem posiłki gotowane na parze. Piję odpowiednią ilość płynów, oraz napary ziołowe, suplementuję okresowo ważne witaminy, oraz oczywiście nie palę i nie piję. Jeśli chodzi o nietolerancje, to nigdy nie było symptomów wskazujących na nietolerancję laktozy, glutenu czy skazę białkową. Spożywam produkty dobre dla jelit- kiszonki, kefiry, oraz biorę probiotyk. Mogę dodać, iż zmagam się z trądzikiem, może będzie to jakaś wskazówka. Przyznam również, że w ostatnim czasie dość dużo się stresowałam, jednak udało mi się z tym uporać. Czy można jakoś łagodzić taki problem? Może jednak chodzi o jakąś nietolerancję? Czy stres jest prekursorem tej dolegliwości?
Dzień dobry
Stres na pewno nie pomaga, ale może tu chodzić o niewłaściwą mikroflorę jelitową, zaburzenia przewodu pokarmowego. To zawsze jest indywidualne. Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Proszę pilnie udać się do gastroenterologa, który wykluczy choroby. Następnie wizyta u dietetyka z diagnostyką lekarską.
Pozdrawiam i życzę zdrowia!
Sugerowałabym udać się do gastrologa, który zbada przyczynę dolegliwości. Być może jest to przerost bakteryjny jelit (SIBO), ale może też być inna choroba. Warto prowadzić dzienniczek żywieniowy, w którym będzie Pani zapisywac wszystko co Pani zjadła i jak się Pani czuje po danej potrawie. To pomoże też nakierować zarówno lekarza jak i dietetyka na przyczynę dolegliwości. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.