dzień dobry od jakiegoś czasu mam trudności w pracy z dotychczasowym terapeutą którego znam od la

4 odpowiedzi
dzień dobry

od jakiegoś czasu mam trudności w pracy z dotychczasowym terapeutą którego znam od lat. wpakowałam się w romans z żonatym mężczyzna który zgłosił się po pomoc do tego samego terapeuty, nasza relacja w międzyczasie się skończyła, a oboje nadal widujemy te sama osobę. mam problem z mówieniem wszystkiego co czuje, czuje ze mam potworny konflikt interesów, od jakiegoś czasu myślę o zmianie terapeuty, sytuacja wydaje mi się nie do przeskoczenia. czy terapeuta może tak robić? czy powinnam zmienić terapeutę lub zrobić sobie przerwę na jakiś czas?
Temat Pani odczuć związanych z opisana sytuacją powinien być omówiony z Pani wieloletnim terapeutą. To Pani jako pierwsza zaczęła korzystać z jego pomocy i ma Pani prawo czuć się komfortowo, nawet jeżeli oznaczałoby to zakończenie współpracy z tym nowym pacjentem (jeżeli terapeuta wiedziałby o łączącej Panią i tego mężczyznę relacji, nie powinien zgadzać się na przyjęcie go do terapii).

Szanowna Pani
jest to zdecydowanie temat do poruszenia na sesji terapeutycznej, ma Pani prawo do komfortu i poufności oraz poczucia bezpieczeństwa i wyjaśnienia sytuacji.
Dzień dobry! W takiej sytuacji, rozważanie zmiany terapeuty może być dobrym pomysłem. Romantyczny związek z żonatym mężczyzną, zwłaszcza jeśli zgłosił się on po pomoc do tego samego terapeuty, może prowadzić do powstania konfliktu interesów i utrudniać terapię. Jeśli czujesz, że nie jesteś w stanie otwarcie porozmawiać ze swoim obecnym terapeutą o swoich uczuciach i trudnościach, to zmiana terapeuty może być dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem.

Ważne jest, abyś czuła się komfortowo i zaufała terapeucie, aby prowadzić proces terapeutyczny w sposób skuteczny. Jeśli czujesz, że obecny terapeuta nie jest odpowiedni dla Ciebie w obecnej sytuacji, warto rozważyć rozmowę z innymi terapeutami i znaleźć kogoś, z kim będziesz mogła otwarcie rozmawiać o swoich trudnościach.

Jeśli jednak decydujesz się na kontynuowanie terapii u obecnego terapeuty, dobrym pomysłem może być poruszenie tematu konfliktu interesów i skutków rozwoju romansu na Twoją terapię. Terapeuta może pomóc Ci zrozumieć, jak to wpływa na Twoje samopoczucie i jak przezwyciężyć te trudności.

W przypadku potrzeby przerwy od terapii, warto również omówić to z terapeutą i zastanowić się nad korzyściami, które może przynieść taka przerwa. Przerwa może dać Ci czas na refleksję i rozważenie, jak chcesz kontynuować proces terapeutyczny i w jaki sposób możesz efektywnie pracować nad swoimi wyzwaniami.

Najważniejsze jest, abyś czuła się bezpiecznie i komfortowo w trakcie terapii, dlatego warto podjąć decyzję, która odpowiada Twoim potrzebom i umożliwia ci kontynuację procesu terapeutycznego.
Dzień dobry.
Pominięcie wniesienia tej sytuacji na sesji ze swoim terapeutą jest ważnym komunikatem. W ogóle pomijanie różnych ważnych spraw utrudnia a czasem może uniemożliwić proces leczenia. Zmiana wymaga wysiłku, dlatego dobrze byłoby spróbować otworzyć się przed terapeutą. W odpowiedzi na Pani pytanie - Nie jest wskazane, żeby osoby, które wiąże tak znacząca relacja emocjonalna uczestniczyły w terapii indywidualnej u tego samego terapeuty.