Dzień dobry, od dwóch tygodni stosuje dietę. Ważę 90kg przy wzroście 165cm. Jem w ciągu 8 godzin 3 n

2 odpowiedzi
Dzień dobry, od dwóch tygodni stosuje dietę. Ważę 90kg przy wzroście 165cm. Jem w ciągu 8 godzin 3 nie duże posiłki. Nie do syta. A przez 16 godzin nic nie jem.
Nie pije słodkich napoji, nie jem słodyczy ani fast foodów.
Mam zdrowa tarczycę.
Mam 30 lat. Moja waga nie zmalała nawet o 10 dag . Wcześniej objadalam się słodyczami i słonymi przekąskami. Jem o godzinie 9/13/17 . Nie wiem co zrobić?
Gratuluję podejścia do zmiany swojego stylu życia i podjęcia decyzji o diecie. Niezmiernie ważne jest jednak, aby dieta była bezpieczna i skuteczna dla Twojego organizmu.

W Twoim przypadku, zważywszy na to, że przez dwa tygodnie nie udało Ci się schudnąć ani o 10 dag, powinieneś rozważyć kilka opcji:

Sprawdź, czy faktycznie spożywasz odpowiednią ilość kalorii w ciągu 8 godzin, kiedy jesz posiłki. Być może spożywasz zbyt dużo kalorii, co przeszkadza w procesie utraty wagi.

Ważne jest, abyś sprawdził swój poziom aktywności fizycznej. Czy regularnie ćwiczysz? Jeśli nie, zacznij od małych kroków, takich jak codzienne spacery lub krótkie treningi w domu.

Czy mierzyłeś swoją wagę w tym samym miejscu, o tej samej porze dnia i w tych samych warunkach? Często zmiany w diecie mogą wpłynąć na zatrzymanie wody w organizmie, co może wpłynąć na wagę.

Warto też pamiętać, że proces utraty wagi jest długotrwały i wymaga czasu. Dwa tygodnie to zbyt krótki okres, aby ocenić skuteczność swojej diety.

Warto również skonsultować się z dietetykiem, który pomoże Ci dostosować dietę do Twoich indywidualnych potrzeb i zaplanować zdrowe posiłki, które będą odpowiednie dla Twojego organizmu.

W końcu, warto pamiętać, że każdy organizm jest inny i reaguje na zmiany w diecie i stylu życia w różny sposób. Nie warto się zniechęcać i trzymaj się swojego planu żywieniowego, ale nie zapominaj o regularnych konsultacjach z lekarzem lub dietetykiem.

Cieszę się, że zdecydowałeś się wprowadzić zmiany w swoim odżywianiu.
Dobrym pomysłem było ograniczenie słodyczy, fast foodów i słodkich napojów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że dieta, która działa na jedną osobę, może niekoniecznie działać na inną. W Twoim przypadku, pomimo stosowania diety przez dwa tygodnie, nie zauważyłeś znaczącej zmiany w masie ciała. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak ilość spożywanych kalorii, rodzaj spożywanego jedzenia, styl życia i wiele innych.

Upewnij się, że Twoja dieta jest dobrze zbilansowana i dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Spróbuj zwiększyć aktywność fizyczną, co może pomóc w spaleniu kalorii i utracie masy ciała.

Skonsultuj się z dietetykiem, który pomoże Ci zidentyfikować potencjalne przyczyny braku utraty masy ciała oraz dostosować Twoją dietę do Twoich indywidualnych potrzeb.

Życzę powodzenia w Twojej drodze do zdrowia i prawidłowej masy ciała.

Pozdrawiam
mgr Klaudia Ułamek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online