Dzień dobry. Od dłuższego czasu, jestem zauroczona/ zakochana w swojej przełożonej. Czuję silne emo

3 odpowiedzi
Dzień dobry.
Od dłuższego czasu, jestem zauroczona/ zakochana w swojej przełożonej. Czuję silne emocje z nią związane. Jak poradzić sobie z tymi emocjami? Jaka forma terapii była by najbardziej odpowiednia?
Dzien dobry.
Pytanie jest takie na ile te silne emocje powoduja ze np robi Pani bledy w pracy lub w jakikolwiek sposób błędy te przeszkadzaja w funkcjonowaniu i temu warto się przyjrzeć. Pyta Pani jak radzieć sobie z emocjami, skorzystac z psychoteraepii i dac sobie czas na zastanowienie czy mozna te emocje wobec przelozonej ujawnic czy nie...Co do rodzaju terapii to po prostu psychoterapia z psychoterapeuta ktory skonczył szkołe psychoterapii, pracuje pod superwizja. Według mnie i mozna na sprawe spojrzeć systemowo i psychodymicznie i połaczyć te dwie modalności. W każdym razie zapraszam
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychoterapeutyczna - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, Emocje mają taką charakterystykę, że pojawiają się i można z nimi zrobić niewiele więcej jak obserwować je i sprawdzić, o jakich potrzebach nam mówią. Pyta Pani o odpowiednią formę psychoterapii, stąd rozumiem, że oprócz przyjemnych emocji, zmaga się Pani także z bólem emocjonalnym bądź rozdarciem wobec podjęcia dalszych decyzji. Na ten moment mówi się o podstawowych formach terapii takich jak nurt psychoanalityczny, psychodynamiczny, poznawczo-behawioralny, humanistyczno-egzystencjalny (gestalt), integracyjny oraz systemowy. W każdym z nich może Pani odnaleźć wspólnie z terapeutą odpowiedzi na nurtujące Panią pytania. Z życzeniami dalszego dbania o siebie, pozdrawiam serdecznie, Iwona Łaskarzewska
Szanowna Autorko, rozumiem, że znajduje się Pani w trudnej sytuacji, odczuwając silne emocje w związku z Pani przełożoną. Bycie zakochanym w kimś, z kim współpracujesz na co dzień, może być skomplikowane i wywoływać wiele silnych emocji. W takiej sytuacji pomocna może okazać się Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach.

Pierwszym krokiem byłoby zapoznanie się z Pani sytuacją oraz odczuwanymi przez Panią emocjami. W Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach skupiamy się na Pani celach i sposobach, aby osiągnąć pożądane zmiany. Pracujemy nad tym, jak radzić sobie z emocjami w sposób konstruktywny i efektywny, aby poprawić Pani dobrostan.

Niezależnie od wybranej formy terapii, ważna jest otwarta rozmowa ze specjalistą o Pani uczuciach i skupienie się na tym, jak może Pani działać w sposób, który będzie dla Pani i Pani relacji najbardziej korzystny. Psycholog będzie tam, aby wspierać Panią w tej podróży i pomóc znaleźć rozwiązania, które będą najlepiej odpowiadały Pani potrzebom.
Życzę wszystkiego dobrego, EJ,