Dzień dobry od 4 miesięcy jestem gejem.Mam 24 lata i chcę powiedzieć o tym swoim rodzicom ale boje s

2 odpowiedzi
Dzień dobry od 4 miesięcy jestem gejem.Mam 24 lata i chcę powiedzieć o tym swoim rodzicom ale boje się ich reakcje a po drugie moja siostra zaraz rodzi.
Proszę o pomoc co mogę w tej kwestii zrobić.
Brakuje informacji co to oznacza, że od 4 miesięcy jest Pan gejem. Czy 4 miesiące temu zdał Pan sobie sprawę ze swojej orientacji, czy może od 4 miesięcy jest Pan w relacji homoseksualnej. W obu przypadkach jest to jednak temat świeży również dla Pana ( a nie tylko będzie dla rodziny) i zrozumiałe są tutaj obawy i niepewność. Wspomina Pan też o innym ważnym wydarzeniu w rodzinie - porodzie siostry i tu słusznie może Panu podpowiadać intuicja, że nie są to idealne warunki na podzielenie się czymś ważnym i potencjalnie kontrowersyjnym z rodziną. W natłoku zdarzeń łatwo jest ulec emocjom i pod ich wpływem zareagować zbyt pochopnie lub pobieżnie, nie poświęcając należytej uwagi temu co ważne. To nie oznacza, że musi Pan zaczekać, ale warto przyjrzeć się wspomnianym aspektom sytuacji i unikać wrzucenia tej informacji w biegu. Proszę też wziąć pod uwagę, że sprawa jest świeża dla Pana i może warto chwilę dłużej poobserwować samego siebie i obawy, które dotyczą reakcji rodziny. Może warto wykorzystać ten czas wokół porodu na przemyślenia odnośnie tych obaw i ich przyczyn, na temat relacji z rodziną i zaufania albo akceptacji jaka panuje między Panem, a krewnymi. To powinno pomóc poczuć się pewniej lub rzucić trochę światła na to czemu się Pan boi jak zareagują. Jeśli jednak odczuwa Pan silną potrzebę powiedzenia o tym w najbliższym czasie - warto poszukać sytuacji na tyle spokojnej na ile to możliwe. Poczekać na okazję, w której wyraźnie będziecie mieli trochę czasu i będzie można poświęcić uwagę Panu. Może Pan też poprosić ich o wskazanie terminu uprzedzając, że chce Pan z nimi porozmawiać o czymś ważnym. To co opisałam to może okazać się za mało i w takiej sytuacji zachęcam do konsultacji z psychologiem lub skorzystania z poradnictwa psychologicznego. W trakcie takiego spotkania będzie można się dokładniej przyjrzeć całej sytuacji oraz otrzyma Pan już na tym etapie wsparcie emocjonalne, a to może sprzyjać dalszemu rozwoju sytuacji. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić ten temat podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie